Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-18 23:40:40 przez system

Festiwal kreatywności „Kreator” W Gemini

Zapraszamy do udziału w pierwszym tarnowskim festiwalu kreatywności „Kreator”, organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Stowarzyszenie Siemacha, który odbędzie się na parkingu zewnętrznym Gemini Park Tarnów. W sobotę 20 czerwca, w godz. 12:00 – 18:00, w miasteczku festiwalowym na odwiedzających czekać będzie wiele warsztatów, zajęć oraz turniejów edukacyjnych.

Pomysł wydarzenia, które skupiałoby w jednym miejscu wiele organizacji pozarządowych, mogących zaprezentować swoją ofertę, zainicjowany został przez Urząd Miasta Tarnowa. We współpracy ze Stowarzyszeniem Siemacha przygotowano wydarzenie – swoisty „most pokoleń” adresowany do wszystkich – począwszy od seniorów, a kończąc na najmłodszych.

Festiwal przewiduje wiele aktywności osób w każdym wieku, przygotowanych przez aż 17 organizacji pozarządowych: m.in. warsztaty robotyki, doświadczenia fizyczne, warsztaty pierwszej pomocy, występy muzyczne i taneczne oraz zabawy podwórkowe, jak również aktywności dla seniorów.

- Festiwal ma być nie tylko okazją spotkanie się pod jednym dachem organizacji działających na rzecz dzieci i młodzieży, seniorów i rodzin ale przede wszystkim dostarczenie wiedzy na temat tego gdzie, co, kiedy można robić w Tarnowie po lekcjach czy po pracy – mówi Mariusz Hornowski, organizator wydarzenia ze Stowarzyszenia Siemacha.
Organizatorzy przewidzieli również czas na prezentację najciekawszych inicjatyw społecznych, podczas których będzie można zapisać się na zajęcia lub wolontariat.

- W dzisiejszych czasach kreatywności nie wymaga się już tylko od artystów plastycznych czy muzyków. Kreatywność jest niezbędna w wielu zawodach, czy to na stanowiskach menadżerskich, informatycznych czy także edukacyjnych. Na szczęście dzięki takim wydarzeniom jak festiwal Kreator, możemy łatwiej nauczyć się sztuki twórczego myślenia – mówi Kinga Witek, Dyrektor ds. Marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Miasteczko festiwalowe powstanie na parkingu przed Gemini Park Tarnów. W programie przewidziano warsztaty robotyki, doświadczenia fizyczne, występy muzyczne i taneczne, malowanie twarzy, gry i zabawy podwórkowe, warsztaty: plastyczne, zumby oraz rękodzieła. Wstęp wolny.

Organizatorzy: Urząd Miasta Tarnowa, Stowarzyszenie Siemacha, Gemini Park Tarnów.