Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-25 12:18:23 przez system

Finał Lusławickiej Orkiestry Talentów 2015-2016

29 października, w sobotę, odbędzie się koncert w wykonaniu najmłodszej polskiej orkiestry, wieńczący dwuletni program Mistrzowskich Warsztatów Orkiestrowych – Lusławicka Orkiestra Talentów.

To już druga edycja projektu, w którym biorą udział wyróżniający się młodzi muzycy z całego kraju – laureaci ogólnopolskich konkursów instrumentalnych. Orkiestra wystąpi pod batutą opiekuna artystycznego zespołu – Moniki Bachowskiej a koncert i próby zostaną zarejestrowane z myślą o przygotowywanym wydawnictwie DVD.

W składzie LOT 2015 -2016 znalazło się 42 muzyków, reprezentujących wszystkie 16 polskich województw. Każdy z nich to wyróżniający się solista mający na koncie laury ogólnopolskich konkursów a możliwość współpracy w gronie najzdolniejszych rówieśników i pod kierunkiem najlepszych fachowców w dziedzinie gry zespołowej to kolejne, cenne doświadczenie na drodze artystycznego rozwoju. Począwszy od kwietnia 2015 młodzi wirtuozi spotkali się w Lusławicach pięciokrotnie pracując pod opieką dyrygent – Moniki Bachowskiej oraz liderów uznanych polskich zespołów orkiestrowych takich jak Sinfonietta Cracovia czy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Młodość, entuzjazm, wyjątkowe biorąc pod uwagę wiek umiejętności i profesjonalizm oraz niezwykła radość wspólnego muzykowania – to właśnie Lusławicka Orkiestra Talentów.

Koncert finałowy 2. edycji programu Lusławicka Orkiestra Talentów, sobota, 29 października 2016, 19:00, sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Lusławice, Lusławicka Orkiestra Talentów
Monika Bachowska – dyrygent

W programie:
Jean Sibelius – “Andante Festivo” op. 117 a
Józef Haydn – 7 Divertimenti
Antonin Dvořak – Walc op. 54/1
Antonio Vivaldi – Concerto Grosso op. 3 nr 11 RV 565
Modest Musorgski – „Hopak”
Edward Grieg – „Wiosna” op. 34 nr 2
Béla Bartók– Tańce z Siedmiogrodu
Kókai Rezső – Taniec węgierski
Josef Strauss – „Feuerfest” op. 269