Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-25 21:51:12 przez system

Finał Muzycznego Rynku w Brzesku

Finałowy koncert Muzycznego Rynku odbędzie się wyjątkowo w piątek 28 sierpnia, a nie w sobotę - a to dlatego, aby umożliwić miłośnikom dobrej zabawy udział zarówno w ostatnim akcie trwania projektu jak i podczas sobotniego Pikniku Country. O odpowiednią atmosferę zadbają tym razem dwa zespoły: Burnin’Whistle oraz After Day.

Burnin’Whistle to piątka świetnie współgrających ze sobą muzyków, ale przede wszystkim przyjaciół z czasów dzieciństwa. Indywidualne duże doświadczenie muzyczne każdego z nich sprawia, że zespół, grający dopiero pół roku, brzmi i rozwija się bardzo dobrze. Aktualnie opracowane covery przeplatane własną twórczością to duża dawka rockowego brzmienia.

Mocnych uderzeń na perkusji zapewnia Piotr Ptaśnik. Gitary, czyli Dominik Sędziak i Maciej Wąż to duet wręcz niezastąpiony. Na charakternym basie Jakub Partyński, a charyzmatyczny wokal zapewnia Maksymilian Kwapień.

Drugim zespołem finału Muzycznego Rynku jest After Day (na zdjęciu), który w tym roku obchodzi pięciolecie swojej działalności scenicznej. Ponad sto koncertów w klubach muzycznych i na deskach wielu scen, to wynik godny pozazdroszczenia dla każdej formacji muzycznej. W zespole grają i śpiewają: Łukasz Kornaś, Kacper Kornaś, Mikołaj Franczak i Kamil Sarnicki.

Kapela zaistniała również w mediach, m.in. wygrywając plebiscyt na Polski Przebój Miesiąca radia RDN Małopolska. Na piątkowy koncert muzycy przygotowali szeroki wachlarz przebojów tzw. muzyki rozrywkowej w akustycznych aranżacjach. Będzie rock, blues i jazz…