Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-02-27 19:48:50 przez system

Gala urodzinowa Tarnowa

Kolejny raz Tarnów będzie świętował rocznicę lokacji. Prawa miejskie otrzymał 685 lat temu, 7 marca 1330 roku. W przeddzień rocznicy, o godzinie 19, w Sali Lustrzanej, odbędzie się uroczysta gala, połączona z koncertem fortepianowym Krystiana Tkaczewskiego.

Podczas koncertu usłyszeć będzie można utwory Chopina, Rachmaniowa i Bałakiriewa w aranżacji tarnowskiego pianisty. Jest docenianym przez krytyków muzycznych w Europie i USA wirtuozem fortepianu. Na scenie międzynarodowej debiutował w prestiżowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Podczas uroczystości zostaną wręczone statuetki Ambasador Tarnowa i Tarnowskie Weny.

Po raz ostatni nagrody były przyznawane przed dwoma laty. Statuetkę Ambasador Tarnowa wręcza się w uznaniu zasług na rzecz budowania wizerunku miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Ostatnio otrzymała ją Grupa Azoty. Natomiast Tarnowskie Weny to nagrody wręczane dziennikarzom. Przed dwoma laty otrzymał je Rafał Grzyb z PAP, Łukasz Maciejewski - filmoznawca, Telewizja IMAV i Jolanta Drużyńska z Radia Kraków.

Podczas gali zostanie również zainaugurowany rok Józefa Władysława Krogulskiego. Był urodzonym w Tarnowie, wybitnym pianistą. Koncertować zaczął już w wieku 10 lat. Zostawił po sobie kompozycje kościelne, utwory orkiestrowe, fortepianowe i komediooperę.

Przebieg uroczystości można będzie śledzić na żywo, za pośrednictwem strony internetowej www.tarnow.pl. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19.00.