Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-07-27 22:21:05 przez system

Gdów świętuje ze Skaldami

W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się Święto Ziemi Gdowskiej. Gwiazdami tegorocznej imprezy będą: Video, After Party oraz Dżem.

Ponadto, w kolejną niedzielę (9 VIII) w gdowskim Zarabiu odbędzie się koncert jubileuszowy z udziałem największych artystów polskiej sceny muzycznej z okazji 50-lecia działalności Skaldów.

Benefisowy program pn. „Od wschodu do zachodu słońca - 50 lat Skaldów” będzie przeglądem przebojów i mniej znanych utworów z repertuaru zespołu. Piosenkowy katalog formacji nie ma sobie równych w polskiej muzyce popularnej.

Na przełomie lat 60. i 70. Skaldowie zbierali liczne nagrody na opolskich festiwalach. Z niezwykłym wyczuciem wprowadzali do swojej twórczości elementy muzyki góralskiej. Tworzyli na potrzeby telewizji, teatru, filmu, a nawet Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu.

Swój udział w wydarzeniu organizowanym w Gdowie zapowiedzieli m.in. Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Natalia Sikora, Ania Rusowicz, Natalia Nykiel, Justyna Święs i inni.

Dwugodzinny koncert będzie na żywo transmitowany przez Telewizję Polską. Rozpoczęcie transmisji o godz. 20:05 w TVP2.

Producentem koncertu jest Telewizja Polska, a organizatorem imprezy są Gmina Gdów i Centrum Kultury w Gdowie. Wstęp wolny. Wejście błonia na gdowskim Zarabiu od godz. 18:00.