Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-09-16 20:33:41 przez eb

Gdzie w Krakowie pobiją, a gdzie ukradną auto?

W ramach programu „Bezpieczny Kraków” powstał nowy serwis internetowy Bezpieczeństwo w Krakowie, gdzie możemy sprawdzić, który rejon Krakowa jest najbezpieczniejszy, a w których dzielnicach najczęściej dochodzi do naruszenia przepisów prawa. To pierwsze tego typu narzędzie w Polsce.

Na poszczególnych mapach tego serwisu można zobaczyć ,w jakich częściach Krakowa są najczęściej dokonywane przestępstwa takie jak np.: niszczenie cudzego mienia czy kradzieże pojazdów. Baza powstała na podstawie danych pochodzących z oficjalnych rejestrów policji i Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

Serwis internetowy będzie stopniowo uzupełniany i aktualizowany. Poza mapami na stronie można znaleźć zakładkę „Badania”. Prezentowane tam będą wyniki prowadzonych analiz w zakresie przestępstw i wykroczeń w Krakowie oraz poczucia bezpieczeństwa jego mieszkańców.

Systematycznie prowadzona jest ocena przydatności informa­cji pod kątem obecnych i planowanych w przyszłości działań związanych z bezpieczeństwem w Krakowie, a katalog danych regularnie się poszerza.

Mapę bezpieczeństwa w Krakowie można znaleźć TUTAJ