Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-06-25 17:09:00 przez system

Gemini Park Tarnów wybiera operatora kinowego

Gemini Park Tarnów, centrum handlowe należące do krakowskiej spółki Gemini Holding, poszerzy swoją ofertę rozrywkową. W chwili obecnej zarządca obiektu zapoznaje się z ofertą operatorów kinowych, którzy mogliby otworzyć multipleks w obiekcie.

Po prawie 5 latach funkcjonowania na tarnowskim rynku Gemini Park jest na pozycji wiodącej w regionie wśród innych centrów handlowych. Silna rozpoznawalność obiektu oraz rosnąca popularność powoduje, że jest on licznie i chętnie odwiedzany przez mieszkańców miasta i regionu. Na przełomie maja i czerwca b.r. padł kolejny rekord odwiedzalności – w ciągu 3 dni zakupy zrobiło aż 69 tys. klientów. Systematycznie rok do roku wzrastają również obroty najemców tarnowskiego Gemini.

Oprócz różnorodnego tenant mix, cechą wyróżniającą Gemini Park Tarnów na regionalnym rynku jest bogata oferta rozrywkowo-rekreacyjna. W obiekcie organizowane są wydarzenia dla całej rodziny, przygotowywane przy współpracy lokalnych instytucji i podmiotów. Gemini słynie z eventów, takich jak np. Dzień Dziecka, na czas którego przed obiektem pojawia się największe w mieście wesołe miasteczko, szereg wernisaży i wystaw przygotowywanych przez lokalne instytucje kultury, spektakle na parkingu organizowane we współpracy z Teatrem im. Solskiego z Tarnowa, a także spotkania z ciekawymi postaciami ze świata sportu.

– Obserwując rosnącą odwiedzalność i ogromną popularność wszelkich imprez, które organizowane są w tarnowskim Gemini, a także dostrzegając wyraźny na rynku handlowym trend do łączenia jak największej ilości usług w jednym centrum handlowym, uznaliśmy, że należy poszerzyć strefę rozrywkową w naszym obiekcie. Zdecydowaliśmy się więc na stworzenie w Gemini Park Tarnów nowoczesnego multipleksu kinowego, jako że do tej pory w mieście funkcjonują tylko dwa kina studyjne – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding. – Eventy to wydarzenia okolicznościowe, a kino będzie funkcjonowało codziennie, dając tarnowianom dostęp do rozrywki, jakiej oczekują. Obecność multipleksu kinowego w naszym obiekcie w sposób znaczący wpłynie na podniesienie jakości oferty kulturalnej w mieście i regionie – dodaje A. Malcharek.

W chwili obecnej zarządcy obiektu zapoznają się z ofertą działających w Polsce operatorów kinowych. Do siedziby spółki wpływają oferty na zagospodarowanie powierzchni w obiekcie, która zostanie zaaranżowana na kilkusalowy multipleks. Na ten cel przeznaczonych zostanie ok. 1200 mkw. GLA, na której mają powstać nowoczesne sale kinowe wraz z wyposażeniem, które pozwoli również na emitowanie filmów produkowanych w technologii trójwymiarowej.

– Budowa multipleksu jest istotnym krokiem w realizacji planów rozwoju Gemini Park Tarnów, który obejmuje także szereg udogodnień dla naszych Klientów. Rozmawiamy z potencjalnymi operatorami, a także finalizujemy etap projektowania oraz wpisywania w obiekt 5-6 salowego multipleksu. Przed przystąpieniem do działania przeprowadziliśmy dogłębną analizę potrzeb klientów oraz wymagań, które są stawiane przed tego typu obiektami. Obecność multipleksu w Gemini oznacza znakomitą ofertę rozrywki, a także bogatsze portfolio znanych marek i usług – mówi Zbigniew Nowak, dyrektor Gemini Park Tarnów.

– Zależy nam na pozyskaniu partnera biznesowego, który stworzy w Gemini Park Tarnów nowoczesne kino, odpowiadające na rosnące potrzeby mieszkańców regionu i naszych klientów. Wyboru operatora chcemy dokonać na przełomie lipca i sierpnia, aby już w przyszłym roku móc zaproponować naszym klientom najciekawsze premiery światowego kina – podsumowuje Anna Malcharek.