Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-03-07 16:17:19 przez system

Gimnazjalista wyrywał kobietom torebki

Karny zarzut zuchwałej kradzieży metodą „na wyrwę” usłyszał 16-latek z Myślenic. Został ujęty dzięki pracy policjantów wydziału kryminalnego.

19 stycznia późnym popołudniem, na Osiedlu Tysiąclecia w Myślenicach doszło do napaści na dwie starsze kobiety. W odstępstwie kilkudziesięciu minut złodziej podbiegał do swojej ofiary i wyrywał jej torebkę, uciekał, a później zabierał każdej z kobiet telefon komórkowy, a w jednym przypadku także drobną kwotę pieniędzy.

Zdezorientowane poszkodowane – podczas składania zawiadomień o przestępstwie – nie potrafiły podać funkcjonariuszom rysopisu napastnika.

Biorąc pod uwagę choćby to, że od dawna nie notowano zdarzeń o podobnym charakterze na ulicach Myślenic, funkcjonariusze ogniwa kryminalnego, początkowo dysponując zaledwie szczątkowymi informacjami, sukcesywnie zacieśniali krąg osób podejrzewanych o udział w tych kradzieżach.

Policyjne typowania wskazywały na ucznia gimnazjum, który skradzione telefony chciał upłynnić u innych osób. Chłopiec został ujęty. Przesłuchany, przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, opisał okoliczności obu napaści, których się dopuścił. Odzyskane telefony trafią z powrotem do właścicielek. Materiały zgromadzone przez śledczych zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Znane są też policjantom inne osoby zamieszane w ten proceder. Wobec nich w grę może wchodzić zarzut paserstwa.