Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-01 23:26:55 przez system

Górski Runmageddon po raz drugi w Myślenicach

Po raz drugi w Małopolsce odbędą się zawody w ramach cyklu Runmageddon. Ponad 1100 osób zmierzy się z ponad 12-kilometrową trasą Górskiego Classica, na której do pokonania będzie ponad 50 przeszkód. Dla połowy zawodników będzie to debiut w Runmageddonie, a co trzecim uczestnikiem tej edycji będzie kobieta.

Na najmłodszych fanów biegów przeszkodowych czekać będzie strefa Runmageddon Kids, najtwardsi zawodnicy natomiast zmierzą się w ekstremalnie ciężkiej konkurencji, jaką jest Runmageddon Games, rozgrywany na 200-metrowym torze przeszkód. Pierwsi zawodnicy na trasę Runmageddonu Classic wyruszą o godzinie 9:00. i będą mieć do pokonania 12-kilometrową trasę, najeżoną ponad 50 przeszkodami. Chętni do zmierzenia się z wyzwaniem zjadą do Myślenic dosłownie z całej Polski, na liście startowej znajduje się już ponad 1100 nazwisk.

Jedną z atrakcji myślenickiej edycji Runmageddonu będzie przeszkoda "Ta Jedyna", czyli lina rozwieszona pomiędzy dwoma brzegami rzeki Raby, za pomocą której trzeba będzie się przeprawić na drugą stronę. Organizatorzy zmodyfikowali także jedną z najbardziej lubianych przeszkód - ślizgawkę. Tym razem nie dość, że będzie ona jeszcze dłuższa, niż podczas majowej edycji, bo ponad 60-metrowa, to na dodatek kończyć się będzie sporą hopką, która wyrzucać będzie zawodników wysoko w powietrze. Lądowanie przewidziane jest w wielkim basenie wypełnionym wodą.

Trasa sobotniego biegu będzie prowadziła przez tereny trudne do pokonania, m.in. naturalne osuwisko, które tworzy pofałdowaną i ciężką przeprawę. Dostępu do mety strzec będzie żywa przeszkoda, którą utworzą zawodnicy drużyny futbolu amerykańskiego Highlanders Beskidy. Będzie to ostatnia, ale wcale nie najłatwiejsza przeszkoda na trasie tej edycji.

W ramach Górskiego Runmageddonu Classic odbędzie się 11 serii startowych. Zawodnicy będą ruszać na trasę w odstępach 20-minutowych od godziny 9:00 do 12:20. Jedną z największych drużyn startujących podczas myślenickiego Runmageddonu będzie ekipa Idea Expert, która w ramach wewnętrznej integracji zaprosiła do startu w zawodach ponad 70 pracowników. Oprócz świetnej zabawy dodatkową motywacją z pewnością będzie dla nich fakt, że za każdy kilometr przebiegnięty przez każdego pracownika, Idea Expert przeznaczy 5 zł na cele charytatywne.

Najtwardsi zawodnicy wystartują w zawodach Runmageddon Games, w których rywalizacja odbywać się będzie w parach na krótkim, 200-metrowym torze przeszkód. Zmagania są bardzo widowiskowe dla kibiców, ale ekstremalnie wyczerpujące dla biorących w nich udział zawodników. Dla zwycięzców Runmageddon Games przewidziana jest pula nagród w wysokości 2 tysięcy złotych.

Ukończenie sobotnich zawodów Runmageddon Classic Beskidy pozwoli uczestnikom na zdobycie 3 punktów w Lidze Runmageddonu, której wielki finał zaplanowany jest 25 października na hałdach kopalni KWK Sośnica-Makoszowy w Zabrzu.

Aby uzyskać prawo startu w wielkim finale konieczne jest zdobycie minimum 5 punktów, które można zdobyć startując w sobotę w Runmageddonie Classic w Myślenicach oraz podczas kolejnej imprezy z cyklu Runmageddon, która odbędzie się 24 października w Zabrzu.