Kategoria: Region
Opublikowano: 2024-06-07 09:31:43 przez eb

Grzegorz Braun zerwał ukraińską flagę z Kopca

Dwa dni temu poseł Grzegorz Braun wraz z grupą towarzyszących mu osób usunął ukraińską fagę z Kopca Kościuszki. Flaga wisiała tam, obok dwóch polskich, od 4 kwietnia 2022 roku, czyli niemal od początku inwazji rosyjskiej na Ukrainie.

Grzegorz Braun uznał, że flaga ukraińska znajdowała się w niewłaściwym miejscu. "Jako uczciwy znalazca przekazuję do konsulatu w Krakowie" – napisał w mediach społecznościowych. Opublikował również film z całego wydarzenia na platformie x.

Nie jest to pierwsza brawurowa akcja polityka Konfederacji. Dość wspomnieć zgaszenie świec chanukowych, zapalonych w naszym Sejmie w dniu żydowskiego święta, czy wrzucenie do kosza na śmieci choinki w krakowskim sądzie. Choinki, dodajmy, ozdobionej bombkami w symbole LGBT.

Poseł Grzegorz Braun kandyduje do parlamentu europejskiego z Krakowa właśnie, z okręgu nr 10.

Flagę ukraińska zawieszono ponownie na Kopcu już następnego dnia po jej usunięciu. Dokonali tego wojewoda małopolski Krzysztofa Klęczar oraz prezes Komitetu Kopca Kościuszki prof. Piotr Dobosz. Towarzyszył im konsul ukraiński w Krakowie, Wiaczesław Wojnarowski. 

info: interia.pl
foto: Magiczny Kraków, Wikipedia