Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-01 15:48:39 przez system

Gwiazdy na Life Festival Oświęcim

Queen + Adam Lambert oraz Elton John – takich headlinerów nie ma w tym roku żaden inny polski festiwal. Między 16 a 19 czerwca Oświęcim stanie się światową stolicą muzyki.

Już po raz siódmy jeden z najważniejszych i największych festiwali muzycznych w tej części Europy zawładnie sercami fanów. Tegoroczna edycja festiwalu to niezapomniane koncerty stadionowe. W sobotę, 18 czerwca publiczność zachwyci fenomenalny głos Eltona Johna i jego wirtuozerska gra na fortepianie. Artysta króluje na scenie od ponad pięciu dekad, tym razem odwiedzi Polskę, by promować swój 32. studyjny album “Wonderful Crazy Night”. W niedzielę, 19 czerwca sceną zawładnie formacja Queen + Adam Lambert. Nieśmiertelne przeboje Queen, w wykonaniu uwielbianego przez miliony fanek Adama Lamberta, wybrzmią podczas koncertu finałowego LFO.

Life Festiwal Oświęcim to przede wszystkim muzyczna różnorodność. Obok wspomnianych headlinerów, w Oświęcimiu pojawią się niezwykle utalentowani, młodzi wokaliści – John Newman i Dawid Podsiadło. Z kolei gratką dla fanów rasowego, polskiego rocka będzie jubileuszowy występ Perfectu. Poszukiwaczy nowych muzycznych trendów zachwycą z kolei: najmodniejszy polski raper – Taco Hemingway, drapieżna Ninet Tayeb prosto z Izraela, subtelna Dagny, przebojowi Jeremy? z Bałkanów oraz latynoski wulkan muzycznej energii, czyli Che Sudaka. A to jeszcze nie wszyscy artyści, którzy spotkają się na jednej scenie podczas 7. edycji LFO.

Mocny line-up to nie jedyny element wpływający na szczególny charakter festiwalu. Idea LFO zrodziła się z potrzeby przełamywania stereotypów kulturowych i przekazywania ducha tolerancji. To dzięki niej festiwal jest wyjątkowy na tle innych wydarzeń muzycznych w Polsce. Budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem to przesłanie, które niosą ze sobą hasła life/peace/music. Swoją przestrzeń mają tu sztuki plastyczne, teatr, muzyka klasyczna i sport. Wybitni polscy graficy co roku zostawiają miastu barwne murale - tegoroczny zaprojektował nominowany do Oscara za film “Katedra” Tomasz Bagiński. Z kolei teatralną odsłonę festiwalu stanowi spektakl „Maria Callas. Master Class” warszawskiego Och-teatru z wybitną Krystyną Jandą w roli głównej. Na publiczność LFO czeka również niezwykły koncert muzyki klasycznej „ABBA miłosna opowieść symfonicznie” - już pierwszego dnia festiwalu.

Elementem budującym charakter wydarzenia jest, cieszący się dużym zainteresowaniem, bieg uliczny „Tolerancja na sportowo”. W tym roku odbędzie się już po raz czwarty, a udział w nim potwierdził sam Robert Korzeniowski. Integralną częścią festiwalu są również działania edukacyjne. Organizatorzy od lat współpracują m.in. z Amnesty International, Hejt Stop, Nigdy więcej czy Legalną Kulturą.

Szczegółowe informacje dotyczące festiwalu dostępne są na stronie internetowej www.lifefestival.pl oraz fanpage’u www.facebook.com/LifeFestivalOswiecim.