Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-04 16:26:36 przez system

Gwiazdy światowego folku w Myślenicach

W poniedziałek 11 lipca rusza III edycja Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem w Myślenicach. Jedna z najciekawszych kulturalnych propozycji tego lata.

Przez 10 dni w Myślenicach, Miechowie i Suchej Beskidzkiej zagrają zagraniczne i polskie gwiazdy muzyki folkowej - m.in. z Pakistanu, Brazylii, Indonezji i Kostaryki. Kumulacje festiwalowych wydarzeń i największe koncerty przewidziano między 14 a 17 lipca na zabytkowym rynku w Myślenicach.

Do Małopolski przyjedzie w sumie 350 wykonawców z Kostaryki, Brazylii, Francji, Słowacji, Węgier, Serbii, Macedonii, Pakistanu, Indonezji i Tajwanu. Każda z grup zaprezentuje najciekawsze elementy swojego folkloru tanecznego i muzycznego. Wszystkie wydarzenia uzupełnione będą o koncerty polskich i zagranicznych zespołów czerpiących inspiracje z folkloru.

Nowoczesna formuła tego wydarzenia sprawia, że nie jest to klasyczny festiwal folkloru lecz międzykulturowe spotkanie sięgające zarówno do tradycji, jak i nowoczesności. Ta próba łączenia dwóch rzeczywistości sprawia, że w programie wydarzenia każdy odnajdzie propozycje dla siebie. W tym roku organizatorzy przygotowali nie tylko koncerty, ale także kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła, warsztaty artystyczne, specjalną strefę dla dzieci, konkursy i zabawy, degustację zagranicznych przysmaków regionalnych, galę ogólnopolskiego festiwalu fraszki o tematyce folkowej oraz korowód ulicami miasta. Artyści zatańczą także podczas Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Szczegółowy program na www.festival.myslenice.pl