Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-08-21 21:27:39 przez system

Happysad, Grzeszczak i Hyży zapraszają do Borzęcina

Konkursy z degustacjami, blok zabaw dla dzieci, pokaz sztucznych ogni, wyścigi samochodowe i przede wszystkim koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej – Happysad, Sylwii Grzeszczak i Grzegorza Hyżego. Tradycyjnie, w przedostatni weekend sierpnia na stadionie sportowym w Łękach odbędzie się Borzęckie Święto Grzyba. Będzie to już 11. edycja tej imprezy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń województwa małopolskiego.

Od sobotniego poranka na drogach gminy Borzęcin będzie można zobaczyć ścigające się samochody. Wszystko to za sprawą 2. KJS w Borzęcinie. Impreza organizowana jest przez Automobilklub Galicyjski razem z gminą Borzęcin oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie. Kierowcy do pokonania będą mieli 12km OS (dwa odcinki przejeżdżane czterokrotnie). Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania punktów do licencji RN. Meta KJSu i rozdanie nagród odbędzie się na głównej scenie Borzęckiego Święta Grzyba. Start honorowy odbędzie się o godzinie 10 przy Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie.

Pierwszy dzień XI Borzęckiego Święta Grzyba upłynie pod znakiem muzyki rockowej. O godzinie 20.30 na scenie wystąpi zespół o którym mówi się, że jest przyszłą legendą polskiego rocka. Na scenie od 14 lat, 3 ostatnie płyty pokryte złotem, tysiące fanów na koncertach - Happysad.
Sobotni koncert Happysad to dawka dobrego rocka, prawdziwa mieszanka muzyczna, która z pewnością przypadnie każdemu do gustu. Początek koncertu o godzinie 20.30.
Happysad supportować będzie młody, ale ambitny zespół One Chance. Zespół gra covery największych hitów muzyki rockowej, jak i własne piosenki. Początek o godzinie 19.30.

Po koncercie Happysad rozpocznie się największa w regionie plenerowa dyskoteka klubowa. Na Beat Overload - Klubowe Granie na Święcie Grzyba ok. godziny 22.00 zaprasza formacja Helbot. Zagrają Dj N.Kick i Spektralisk.

Drugi dzień XI Borzęckiego Święta Grzyba rozpocznie tradycyjny konkurs na potrawę z grzybów.
W konkursie z roku na rok udział bierze coraz więcej pasjonatów sztuki kulinarnej z terenu małopolski. Jego celem jest gromadzenie wiedzy o potrawach regionalnych, które mogłyby stać się wizytówką gminy Borzęcin a także promocja potraw z grzybów i wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami.

Początek konkursu o godzinie 15.30, a wyniki i rozdanie nagród odbędzie się około godziny 17.30. Najlepsza potrawa otrzyma nagrodę finansową lub rzeczową o wartości 400 zł. Nagrody otrzymają także pozostałe gospodarstwa agroturystyczne.
Podczas imprezy – jak co roku – odbędzie się również konkurs na kosz grzybów.

Oprócz konkursu na potrawę z grzybów, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników. Drugiego dnia Święta Grzyba od godziny 16 dzieciaki i ich rodzice zaproszeni są na blok konkursów i zabaw dla dzieci. „Szeryf Glonson na dzikim zachodzie, czyli – każdy kowboj ma sto koni” – to program skierowany nie tylko do najmłodszych. Piękne kowbojskie i indiańskie stroje, muzyka country sprawiają, że dzieci szybko przeniosą się w świat dzikiego zachodu, gdzie trzeba posiadać wiele umiejętności, które pomogą przetrwać. Będą też konkursy: strzelanie z łuku, tropienie zwierząt, konna sztafeta… Muzyka wykonywana na żywo. Okazja do tańca i śpiewu.

Przez całą imprezę potrawy serwować będą bogato wyposażone stoiska gastronomiczne, a obok nich znajdować się będą stoiska handlowe i wystawowe oraz wesołe miasteczko.

Szukający muzycznych wrażeń będą musieli o godzinie 18 „zameldować” się pod sceną na której wystąpi tarnowski zespół Wasabi – uczestnik programu „Must be the Music”. O godzinie 19 na scenie pojawi się gwiazda polskiej muzyki pop - Sylwia Grzeszczak, a o godzinie 20.30 rozpocznie się koncert Grzegorza Hyżego.