Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-04-23 21:40:57 przez system

Hej! górale! nie bijta się!

Bójka z użyciem noża pomiędzy trzema mieszkańcami sądeczczyzny

Wieliccy mundurowi zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swoich współlokatorów. 39-latkowi przedstawiono zarzuty usiłowania dwóch zabójstw. Został aresztowany na 3 miesiące.

W nocy z 11 na 12 kwietnia 2018 roku do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, iż na terenie jednego z wynajmowanych mieszkań na terenie Biskupic doszło do bójki, w wyniku której jej uczestnicy odnieśli obrażenia w postaci ran od noża.

Na miejsce została wezwana Policja z Komisariatu Policji w Gdowie. Mundurowi przy wsparciu kolegów z Wieliczki błyskawicznie ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, iż w wynajmowanym przez pracowników budowy mieszkaniu doszło do sprzeczki pomiędzy nietrzeźwymi lokatorami. Jeden z nich 39-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wyciągnął nóż i zadał kilkanaście ciosów swojemu 23-letniemu koledze, również mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego.

Inny z domowników 36-latek, chcąc stanąć w obronie kolegi także został zaatakowany przez mężczyznę, odnosząc obrażenia ciała. Agresywny mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany, a obaj poszkodowani przewiezieni na oddziały ratunkowe krakowskich szpitali, gdzie odbyły się operacje ratujące ich życie.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania dokonania dwóch zabójstw tj. z art. 148 Kodeksu Karnego. Zastosowano wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, aż do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

Tekst: http://wieliczka.policja.gov.pl