Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-07-11 19:11:33 przez system

I Ty możesz na piknik do Skawiny!

Wakacje to czas, w którym codzienne obowiązki nieco schodzą na drugi plan. Najlepiej spędzać je na świeżym powietrzu w gronie najbliższych. Jedną z okazji będzie piknik wakacyjny #RodzinaSercemMałopolski, który odbędzie się na skawińskim rynku w najbliższy piątek 12 lipca 2019 roku w godzinach 12.00-15.00.

Do wspólnej zabawy serdecznie zapraszają wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz burmistrz miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko.

Na tych, którzy odpowiedzą na nasze zaproszenie, czekać będzie wiele niespodzianek i ciekawych atrakcji. Wśród nich – ulubione zwłaszcza przez najmłodszych – stanowiska służb, czyli: strażacki samochód ratowniczo-gaśniczy, radiowozy policyjne, sprzęt wojskowy. Będzie można przymierzyć się do roli policjanta, sprawdzić, ile waży karabin wojskowy i zasiąść za kierownicą pojazdów, które na co dzień biorą udział w akcjach ratunkowych na terenie naszego województwa.

Dzięki Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie młodzi amatorzy jazdy na rowerze zmierzą się z rowerowym torem przeszkód w „Miasteczku rowerowym”. Liczne atrakcje przygotowało także krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego działające przy Wojewodzie Małopolskim. Wspólnie z Pogotowiem Ratunkowym w Skawinie przeprowadzi ono m.in. lekcję z zakresu pierwszej pomocy. Będzie można także zobaczyć, jak wygląda stanowisko pracy operatora numerów alarmowych.