Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-06-07 15:28:47 przez system

IV Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych

W sobotę 11 czerwca przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, odbędzie się IV Diecezjalne Spotkanie Bierzmowanych. Będzie wspólna modlitwa pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża oraz koncert ewangelizacyjny.

W tym roku w diecezji tarnowskiej sakrament bierzmowania przyjęło ponad 14 tys. młodych ludzi. „Spotkanie ma wymiar dziękczynienia za sakrament bierzmowania, który otrzymali w obecnym roku uczniowie klas III gimnazjalnych. Chcemy, by młodzi we wspólnocie Kościoła uświadomili sobie jaki dar otrzymali i do czego on ich zobowiązuje. Na to spotkanie zapraszamy również uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, którzy przeżywają rocznicę przyjęcia sakramentu bierzmowania” - mówi ks. dr Bogusław Połeć, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

11 czerwca o godzinie 9.00 rozpocznie się rejestracja grup. Pół godziny później będzie koncert ewangelizacyjny zespołu Genezareth z WSD w Tarnowie. Później rozpocznie się celebracja „Nieugięci i nietknięci dla Jezusa”, którą poprowadzi ks. Piotr Adamczyk. Młodzi odnowią też przyrzeczenia chrzcielne. Mszy św. o godzinie 11.30 będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na zakończenie wszyscy są zaproszeni na agapę.

Rok temu do Starego Sącza przyjechało prawie trzy tysiące młodych ludzi. Tegoroczne spotkanie będzie także przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. Już w lipcu podczas Tygodnia Misyjnego przy Ołtarzu Papieskim zgromadzą się młodzi z całego świata, by razem z rówieśnikami z diecezji tarnowskiej wspólnie się modlić i dzielić swoimi doświadczeniami.