Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-05-13 18:14:31 przez system

Jack Strong w Tauron Arenie Kraków

Plenerowy pokaz filmu w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie „Jack Strong” to thriller opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskiego świata. Teraz film, który przedstawia prawdziwą historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego będzie można obejrzeć w wyjątkowym miejscu – przed Tauron Areną Kraków. Plenerowy pokaz odbędzie się 29 maja (piątek) o godz. 20:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Film będzie wyświetlany przed Tauron Areną Kraków na parkingu (od strony Parku Lotników Polskich). Projekcja, która odbywa sie w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Dla widzów organizatorzy przygotują 600 miejsc siedzących (miejsca na widowni będzie można zajmować od godz. 19:00). Do dyspozycji gości będzie także bezpłatny parking na płyciegórnej (wjazd od strony ul. Lema).

Na wydarzenie w Tauron Arenie Kraków zaprasza Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz sponsor główny filmu: Tauron Polska Energia.

„Jack Strong” to prawdziwa historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – człowieka,który będąc w samym środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, choć niewidocznym, aktorem czasu zimnej wojny.

Główne role w filmie, w reżyserii Władysława Pasikowskiego, zagrali: Marcin Dorociński i Maja Ostaszewska, a partneruje im cała plejada świetnych aktorów polskich (m.in. Mirosław Baka, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Pieczyński, Paweł Małaszyński, Krzysztof Globisz,Ireneusz Czop, Mariusz Bonaszewski, Zbigniew Stryj, Paweł Iwanicki), rosyjskich (m.in. Oleg Maslennikow, Dimitrij Biłow, Ilja Zmiejew) i amerykańskich na czele z Patrickiem Wilsonem w roli Davida Fordena, agenta CIA. Autorem zdjęć do filmu jest Magdalena Górka, a muzykę naspisał Jan Dudzyński.