Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-08-22 19:38:17 przez eb

Jazz pod krakowskim magistratem

Summer Jazz Festiwal Kraków zaprasza na koncert w wyjątkowym otoczeniu Tajemniczego Ogrodu przy krakowskim magistracie! W środę o godz. 18.00 zielony zakątek w centrum miasta zamieni się w jazzową scenę dzięki Soul Finder i Magdzie Hanusek. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Fenomen Summer Jazz Festival Kraków można próbować opisywać za pomocą liczb. W tym roku w kilkunastu lokalizacjach w stolicy Małopolski i jej okolicach odbędzie się 130 koncertów, wystąpi 500 artystów z Polski i zagranicy, a organizatorzy szacują, że wysłucha ich 50 tysięcy odbiorców.

Zbliżający się koncert w ogrodzie społecznym przy urzędzie miasta to niewątpliwie jeden z ciekawszych pomysłów na delektowanie się muzyką w plenerze!

Tajemniczy Ogród czyli - Ogród Społeczny znajduje się przy budynkach Urzędu Miasta Krakowa na Starym Mieście (pl. Wszystkich Świętych). Powstał na dziedzińcu znajdującym się między budynkami urzędowymi, a wszystkie rośliny uprawiane są w podniesionych donicach.

Został założony w 2021 roku jako miejsce integracji, edukacji i ogrodniczych aktywności zarówno dla mieszkańców centrum miasta, jak i uczniów okolicznych szkół czy pracowników pobliskich firm i instytucji.

info i zdjęcie: Magiczny Kraków