Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-09-13 15:39:23 przez system

Jeden samochód, dwóch zatrzymanych kierowców

Policjanci z komisariatu policji w Chełmku podczas jednej, nocnej służby, dwukrotnie zatrzymali ten sam samochód, którym kierowało dwóch różnych kierowców. Jeden z nich posiadał sądowy zakaz kierowania, a drugi wsiadł do samochodu po alkoholu, nie posiadając uprawnień.

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 września o godzinie 1.30 w Chełmku podczas patrolu na ulicy Krakowskiej, kiedy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki seat, którym kierował 26-letni mieszkaniec Chrzanowa. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami. W związku z powyższym po zakończeniu czynności samochód przekazany został pasażerce, która posiadała prawo jazdy.

W niespełna dwie godziny później w innym rejonie miasta policjanci ponownie dostrzegli tego samego seata, kierowanego przez mężczyznę. Podejrzewając, że 26-latkowi udało się odzyskać kluczyki do samochodu, ponownie zatrzymali pojazd do kontroli. Tym razem za kierownicą siedział 25-letni mieszkaniec Pogorzyc pow. chrzanowski od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,31 promila alkoholu, ponadto nie posiadając uprawnień do kierowania.

Obaj mężczyźni za popełnione czyny wkrótce odpowiedzą przed sądem.