Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-05-21 13:52:22 przez Czas2012

Jedziesz w góry – uważaj na granice!

Jeśli w najbliższych planach masz wyjazd w góry, dobrze sprawdź trasę. Jeśli nie jesteś jej pewny lepiej zaplanuj inną. Jak informuje Straż Graniczna pechowym miejscem na wędrówki górskie są szlaki blisko granicy, gdzie niezbyt dobrze zorientowani turyści mogą nieświadomie ją przekroczyć. Tak się stało w Szczawnicy. Skutek – 2 – tygodniowa kwarantanna.

4-osobowa rodzina z okolic Łodzi na długi czas zapamięta wtorkową wycieczkę w Szczawnicy – informuje Straż Graniczna. Przez nieuwagę zeszli szlakiem turystycznym na Słowację. Teraz czeka ich 14 dniowa kwarantanna. Młode małżeństwo wraz z dwójką dzieci, wybrało się na pieszą, majową wycieczkę, by podziwiać Przełom Dunajca. Niestety turyści stracili orientację w terenie i znaleźli się po niewłaściwej stronie granicy państwowej.

Gdy próbowali wrócić do Polski, natrafili na łączony patrol funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz Żołnierzy 6 Brygady Powietrzno-Desantowej. Tym razem mundurowi byli wyrozumiali - obyło się bez mandatów. 4-osobowa rodzina została pouczona, w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej.

Natomiast cała czwórka, w zgodnie z obowiązującymi przepisami, została skierowana na 14-dniową kwarantannę.