Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-08-25 15:08:35 przez system

Jeszcze polska muzyka – koncert w Tarnowie

Kolejny koncert z cyklu Tarnów Pierwsze Niepodległe odbędzie się już 6 września. Na scenie Centrum Sztuki Mościce będzie można zobaczyć Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej. Wydarzenie „Jeszcze polska muzyka” rozpocznie się o godz. 19.30.

Przed tarnowską publicznością wystąpią także: maestro Jacek Kaspszyk – dyrygent, Krzysztof Książek – fortepian oraz Dariusz Stańczuk – słowo. W programie koncertu: uwertura do baletu „Wesołe Kumoszki z Winsoru” Stanisława Moniuszki, II koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina i V symfonia c-moll op. 67 Ludwiga van Beethovena.

Darmowe wejściówki na koncert będą dostępne w Wydziale Kultury magistratu, Rynek 7 oraz w Centrum Sztuki Mościce od 2 września.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej - jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. Tworzą go pasjonaci – najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich wyższych szkół muzycznych, m.in.; Akademii Muzycznej w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Zespół rozpoczął działalność w 2003 roku po sukcesach na 53. festiwalu Jünger Künstler Bayreuth.

Obecnie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej koncertuje w kraju i za granicą, realizując m.in. VI edycję autorskiego cyklu „Jeszcze polska muzyka…” promującego zapomnianą polską muzykę. Cykl ten odbywa się pod patronatem Województwa Małopolskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządów.