Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-23 13:28:13 przez system

Józefa Szczurek-Żelazko będzie wiceministrem zdrowia

Zamieszkałą w Mystkowie koło Nowego Sącza. obecnie dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku i posłanka na sejm RP , Józefa Szczurek-Żelazko otrzymała od premier Beaty Szydło propozycję objęcia od 1 lutego stanowiska wiceministra zdrowia. Propozycja została przyjęta.

Józefa Szczurek-Żelazko urodziła się w 1961 roku w Nowym Sączu. Ukończyła Liceum Medyczne w Nowym Sączu, a następnie Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. Ma również uprawnienia audytora wewnętrznego (studia podyplomowe i zdany egzamin w Ministerstwie Finansów).

Pracowała jako pielęgniarka w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym. Potem jako nauczyciel w Zespole Szkół Medycznych w Nowym Sączu. Potem pracowała na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, a następnie naczelnej pielęgniarki ZZOZ. Z chwilą wprowadzenia reformy administracji publicznej pełniła funkcję dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Od 2001 roku jest dyrektorem Szpitala Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku.

Od roku 2010 do 2015 r. pełniła funkcję radnej Województwa Małopolskiego. Od listopada 2015 roku jest posłem na Sejm.