Kategoria: Region
Opublikowano: 2024-05-16 18:47:32 przez eb

Już jutro Krakowska Noc Muzeów

Już po raz 20. krakowskie muzea i galerie zaproszą wszystkich chętnych na nocne zwiedzanie i szereg atrakcji przygotowanych specjalnie na jedyną taką noc w roku – Noc Muzeów. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbędzie się już jutro, 17 maja pod hasłem „Muzea na rzecz edukacji i badań”.

Noc Muzeów jest organizowana przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa oraz Stałą Konferencję Dyrektorów Muzeów Krakowskich. Biorą w niej udział instytucje miejskie, wojewódzkie, państwowe i prywatne. Odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Wydarzenie, które cieszy się bardzo dużą popularnością, promuje niezwykle bogatą i różnorodną ofertę krakowskich muzeów i galerii, a także integruje środowisko muzealnicze Krakowa W tegorocznej edycji weźmie udział ponad sześćdziesiąt instytucji.

Krakowska Noc Muzeów poprzedza zaplanowaną na 18 maja ogólnopolską Noc Muzeów. W ten sposób uczestnicy wydarzeń w Krakowie będą mogli dzień później odwiedzić inne muzea w Polsce.

Noc Muzeów to jedna z siedmiu odsłon cyklu Krakowskie Noce, którego ideą jest popularyzacja uczestnictwa w kulturze − zaproszenie do korzystania z atrakcyjnej oferty skierowanej do mieszkanek i mieszkańców Krakowa oraz osób odwiedzających miasto. To jednocześnie promocja dziedzictwa i kultury Krakowa oraz jego potencjału twórczego.
Projekt składa się z siedmiu odsłon. Poza Nocą Muzeów, która odbędzie się 17 maja, a także zrealizowaną w kwietniu Nocą Kin Studyjnych, przed nami jeszcze Noc Tańca (8 czerwca), Noc Teatrów (15 czerwca), Noc Jazzu (13 lipca), Noc „Cracovia Sacra” (14 i 15 sierpnia) oraz Noc Poezji (11-13 października).

Info i plakat: Magiczny Kraków