Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-04-14 15:30:42 przez system

Już tylko dni do MŚ w hokeju na lodzie

W niedzielę 19 kwietnia w Tauron Arenie Kraków rozpoczną się Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie. Na tafli spotkają się reprezentacje Polski, Włoch, Ukrainy, Kazachstanu, Węgier i Japonii.

Jak informują organizatorzy z Polskiego Związku Hokeja Na Lodzie, trwają ostatnie przygotowania do rozpoczynających się już za niecały tydzień Mistrzostw Świata Dywizji IA. Wydarzenie jest dużym wyzwaniem organizacyjnym, ponieważ zaledwie dwa dni przed Mistrzostwami Świata w hokeju na lodzie, w hali Tauron Areny zaśpiewa światowej sławy piosenkarz, Robbie Williams.

Jednak dla przedsiębiorstwa WM International, które odpowiada za wykonanie lodowiska oraz obsługę techniczną podczas całych Mistrzostw Świata nie ma rzeczy niemożliwych. Firma WM International po raz pierwszy w historii polskiego hokeja zastosuje na Tauron Arenie Kraków najnowocześniejsze rozwiązania, które umożliwią zorganizowanie dwóch tak ogromnych imprez z jednodniowym odstępem.

Mistrzostwa Świata Dywizji 1A rozegrane zostaną w systemie gry „każdy z każdym”. Pierwsze dwie drużyny awansują do elity, natomiast ostatni zespół będzie relegowany do Grupy B Dywizji I. Turniej zakończy się w sobotę, 25 kwietnia.