Kategoria: Region
Utworzono: 2019-09-15 14:46:26 przez Czas2012

Kogel Mogel - Krakowski Weekend Retro

12 października odbędzie się kolejny Krakowski Retro Weekend „Kogel Mogel”. Tegoroczna impreza to podróż w czasie do lat przedwojennych oraz tych tuż po zakończeniu wojny. Nie był to jedynie okres wydarzeń historyczno-politycznych. Swe dynamiczne życie wiodła i dziedzina mody jaki i kultury.

W gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” odbędą się z tego tytułu warsztaty z gwiazdami polskiej sceny retro, wykłady prowadzone przez znawców przedwojennej kultury, spektakle, interaktywny pokaz mody oraz bal swingowy z muzyką na żywo. Ponadto sala główna zapełni się stoiskami z wyselekcjonowanymi ubraniami vintage, biżuterią wykonaną przez artystów i rzemieślników, sukienkami retro stworzonymi przez polskich projektantów i niezwykłymi przedmiotami przywołującymi na myśl czar dawnych lat!

Dzień wcześniej, 11 października, na uczestników retro weekendu czekają wyjątkowe warsztaty: będzie można m.in. nauczyć się pozowania do zdjęć w stylu pin-up, przygotować samodzielnie kosmetyki według przedwojennych receptur oraz spróbować swoich sił w burlesce. Wieczorem zaś – dzięki spektaklowi „My z ZMP – komunistyczna rewia” będzie się można wybrać w nostalgiczną podróż do pierwszych lat powojennej Polski.

W sobotę oprócz całodniowych targów odbędą się również wykłady – dotyczące mody lat 20. i 30. XX w., życia dziewiętnastowiecznych artystów, krakowskich architektonicznych perełek oraz modowego savoir-vivre’u. Zainteresowani historią tego, co zwykle pozostawało ukryte przed wzrokiem, będą mogli zobaczyć z bliska zrekonstruowaną odzież i oryginalne ubrania z epoki podczas interaktywnego pokazu mody „Niewymowne. Historia bielizny 1800-1950”.

W niedzielę, 13 października, to także okazja by wybrać się na spacer śladami popularnych dancingów i artystycznych kawiarni międzywojennego Krakowa. Lana Dadu (przewodniczka i autorka bloga Dawny Kraków) opowie nam, gdzie zabawa była najprzedniejsza, a towarzystwo najbardziej zacne!
Komentarze użytkowników

Portal nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodanych przez jego użytkowników. Osoby, które dodają komentarze naruszające prawo, prawa osób trzecich lub naruszają prawa innych podmiotów mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.