Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-09-15 14:46:26 przez Czas2012

Kogel Mogel - Krakowski Weekend Retro

12 października odbędzie się kolejny Krakowski Retro Weekend „Kogel Mogel”. Tegoroczna impreza to podróż w czasie do lat przedwojennych oraz tych tuż po zakończeniu wojny. Nie był to jedynie okres wydarzeń historyczno-politycznych. Swe dynamiczne życie wiodła i dziedzina mody jaki i kultury.

W gmachu Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” odbędą się z tego tytułu warsztaty z gwiazdami polskiej sceny retro, wykłady prowadzone przez znawców przedwojennej kultury, spektakle, interaktywny pokaz mody oraz bal swingowy z muzyką na żywo. Ponadto sala główna zapełni się stoiskami z wyselekcjonowanymi ubraniami vintage, biżuterią wykonaną przez artystów i rzemieślników, sukienkami retro stworzonymi przez polskich projektantów i niezwykłymi przedmiotami przywołującymi na myśl czar dawnych lat!

Dzień wcześniej, 11 października, na uczestników retro weekendu czekają wyjątkowe warsztaty: będzie można m.in. nauczyć się pozowania do zdjęć w stylu pin-up, przygotować samodzielnie kosmetyki według przedwojennych receptur oraz spróbować swoich sił w burlesce. Wieczorem zaś – dzięki spektaklowi „My z ZMP – komunistyczna rewia” będzie się można wybrać w nostalgiczną podróż do pierwszych lat powojennej Polski.

W sobotę oprócz całodniowych targów odbędą się również wykłady – dotyczące mody lat 20. i 30. XX w., życia dziewiętnastowiecznych artystów, krakowskich architektonicznych perełek oraz modowego savoir-vivre’u. Zainteresowani historią tego, co zwykle pozostawało ukryte przed wzrokiem, będą mogli zobaczyć z bliska zrekonstruowaną odzież i oryginalne ubrania z epoki podczas interaktywnego pokazu mody „Niewymowne. Historia bielizny 1800-1950”.

W niedzielę, 13 października, to także okazja by wybrać się na spacer śladami popularnych dancingów i artystycznych kawiarni międzywojennego Krakowa. Lana Dadu (przewodniczka i autorka bloga Dawny Kraków) opowie nam, gdzie zabawa była najprzedniejsza, a towarzystwo najbardziej zacne!