Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-13 18:34:04 przez system

Kolarstwo przełajowe ponownie w Gemini Park

Bardzo ciekawie zapowiadają się wyścigi w kolarstwie przełajowym, które odbędą się 16 i 17 stycznia u podnóża Gemini Park Tarnów. Ranga wyścigu to Finał Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski LZS w których udział wezmą najlepsi zawodnicy z całej Polski.

Rywalizacja toczyć się będzie na terenach zielonych osiedla Legionów, terenie Dirt Parku oraz na parkingu Centrum Handlowego. Zawody będą kontynuacją zeszłorocznej imprezy kolarskiej, która również odbyła się w Gemini Park i której organizatorem jest Kolarskie Centrum Promocyjne i salon rowerowy Bieniasz Bike.

W sobotę i niedzielę kolarze pokonają 2,5-kilometrową trasę na pętli, którą okrążą po kilka razy - w zależności od kategorii wiekowej. Na trasie znajdują się wzniesienia, płaskie odcinki, a także wymagający podjazd pod centrum handlowe, który może sprawić trudności.

Będzie to wyjątkowe widowisko, które z pewnością spodoba się oglądającym, ponieważ trasa obfitować będzie w przeszkody takie jak schody, betonowe kloce, hopy, a zawodnicy podczas rywalizacji będą musieli zsiadać ze swoich rowerów i trzymając je na plecach pokonywać przeszkody.

Organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji ścigających się, do tej pory do zawodów zapisało się przeszło 150 zawodniczek i zawodników z najlepszych klubów z różnych miast Polski, w tym aktualna mistrzyni Polski Olga Wasiuk.

Kolarze ścigać się będą w godzinach 10:00 – 15:00.