Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-12-13 20:03:56 przez eb

Kolędowa, 79. Krakowska Lekcja Śpiewania

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki zabrzmią podczas 79. Krakowskiej Lekcji Śpiewania „Kolędy do śpiewania po domach”. Wspólne kolędowanie odbędzie się na Małym Rynku w niedzielę, 19 grudnia o godz. 16.00.

Podczas tego wyjątkowego koncertu artyści teatru Loch Camelot wspólnie ze zgromadzoną na Małym Rynku publicznością zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Lekcję poprowadzi dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki i pomysłodawca Krakowskich Lekcji Śpiewania – Waldemar Domański.

Widownia będzie liczyć 250 osób, które zajmą miejsca na krzesłach w odległości 1,5 m. Bezpieczna strefa zostanie odseparowana płotkami wygrodzeniowymi od reszty Małego Rynku.

W tym roku nie przewidziano namiotów ze śpiewnikami. Teksty kolęd będą wyświetlane na telebimie. W wersji elektronicznej śpiewnik dostępny jest na stronie internetowej bibliotekapiosenki.pl.

Lekcja Śpiewania będzie transmitowana na żywo na Krakow.pl i profilu Biblioteki Polskiej Piosenki na Facebooku.

W sytuacji pojawienia się w Krakowie zwiększonej liczby zachorowań na COVID-19 impreza będzie odwołana.

Organizatorami koncertu na Małym Rynku są Biblioteka Polskiej Piosenki i Miasto Kraków. Koncert tradycyjnie otrzymał honorowy patronat prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Projekt sfinansowany ze środków Miasta Krakowa.