Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-01-28 18:22:30 przez system

Kolędy do nieba, czyli charytatywny koncert w Prokocimiu

31 stycznia 2016 roku w Bazylice Ojców Franciszkanów o godzinie 14.00 na zakończenie tradycyjnego okresu kolędowania kolejny raz w Krakowie zaśpiewane zostaną "Kolędy do Nieba". Na tegorocznym charytatywnym koncercie pod patronatem J.E. Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza z mieszkańcami spotkają się znakomici artyści Opery Krakowskiej i Piwnicy pod Baranami.

Wszystko to, by wesprzeć potrzeby Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej i zebrać pieniądze na zakup koniecznego sprzętu do echokardiografii. W ubiegłym roku zbiórkę na zakup głowicy przezprzełykowej zainicjowano podczas koncertu w Kościele Ojców Bernardynów.

Koncert nie jest biletowany, a w jego trakcie prowadzona będzie kwesta. W tym roku głównym partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Krakowa oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

W związku z wydarzeniem, list wystosował prof. Janusz Skalski:

Zapraszamy Państwa z radością i satysfakcją do wysłuchania naszego koncertu „Kolędy do nieba”. Już po raz drugi będziemy mogli wspólnie z artystami przeżywać radość z Bożego Narodzenia. Kolędy wzruszają i jednoczą, pobudzając do najpiękniejszych przeżyć. Chcielibyśmy, aby w otoczeniu betlejemskiej szopki otwarły się Państwa serca i zachęciły do dobroczynności – której nigdy nie za wiele. Tak jak i w ubiegłym roku liczymy na Waszą pomoc. Bez dobroczynności smutny jest świat i smutne są społeczeństwa.

Niedofinansowanie medycyny jest stałym zmartwieniem, a środki budżetowe dla dziecięcej kardiochirurgii nie zabezpieczają potrzeb dla zakupów kosztownych sprzętów i odnawiania urządzeń ulegających zużyciu. Troska o dobre zabezpieczenie sprzętowe zmusza do poszukiwaniu funduszy ze wszelkich możliwych źródeł. W tym roku rozpoczęliśmy zbiórkę funduszy na zakup nowego aparatu do echokardiografii. To kosztowny zakup i zbiórkę funduszy będziemy kontynuowali.

Życząc radości z wysłuchania kolęd w wykonaniu wspaniałych krakowskich Artystów z pokorą prosimy o zrozumienie. Cieszmy się razem i otwórzmy serca. Artyści nam w tym pomogą.

Janusz Skalski
Kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej
w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie -Prokocimiu
Prezes Fundacji Schola Cordis Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej