Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-05 15:04:58 przez system

Kolejna wpadka bimbrownika

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie (pow. dąbrowski) zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który trudnił się nielegalną produkcją alkoholu. Wykorzystywał do tego skonstruowany przez siebie destylator. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu etylowego.

Dąbrowscy policjanci mają w ostatnim czasie tzw. „nosa” do ujawniania nielegalnych bimbrowni. Tym razem kryminalni 4 października zlikwidowali kolejną nielegalną produkcję alkoholu. Na terenie jednej z posesji w miejscowości Kupienin policjanci zatrzymali 61-letniego mieszkańca tej miejscowości, który trudnił się nielegalną produkcją alkoholu etylowego w postaci bimbru. Podczas wykonywanych czynności w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci zabezpieczyli blisko 270 litrów zacieru, 42 litry gotowego wyrobu oraz kompletny sprzęt do produkcji alkoholu domowym sposobem.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut wyrobu alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru. Za popełnione czyny grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.