Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-11-16 20:48:51 przez system

Kolejne oszustwa na „wnuczka” i „policjanta”

Tarnowska komenda policji w ostatnim czasie po raz kolejny została powiadomiona o oszustwach metodą na „wnuczka” oraz „policjanta”. Sposób działania przestępców polega na wzbudzeniu w potencjalnych ofiarach poczucia odpowiedzialności za swoje rodziny.

Tym razem w Tarnowie dwie osoby dały się namówić oszustom. W wyniku umiejętnie prowadzonych rozmów nakłoniły one swoich rozmówców, aby wydały oszczędności, które pozwolą ratować członków ich rodzin. Niestety oszukane osoby nie upewniły się co do faktycznej sytuacji.

Policja przypomina, że policjanci nigdy nie żądają żadnych pieniędzy w zamian za „załatwienie” jakiejkolwiek sprawy. - Jeżeli dzwoni do nas osoba podająca się za wnuczka lub policjanta i żąda zapłacenia pieniędzy pamiętajmy, że jest to potencjalny oszust. Sprawdźmy podane przez tą osobę informację i sami zadzwońmy do naszej najbliższej rodziny (wnuka, córki, syna). Jeżeli jest to policjant po zakończonej rozmowie możemy oddzwonić do dyżurnego policji na numer alarmowy 997 lub 112 – tłumaczy aspirant sztabowy Paweł Klimek, oficer prasowy Zespołu do spraw Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.