Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-12-14 15:21:46 przez system

Kolejni pedofile w rękach policji

W ciągu kilkunastu ostatnich dni krakowscy policjanci zatrzymali aż czterech mężczyzn, którzy poprzez Internet umawiali się w celach seksualnych z 12-13 letnimi dziewczynkami.

Przestępstwa popełniane na szkodę dzieci, szczególnie gdy w tle jest prawdopodobieństwo wykorzystywania seksualnego budzą szczególną odrazę i potępienie społeczne. Małopolska Policja cały czas podejmuje wzmożone działania, aby ustalić i zatrzymać sprawców tych czynów a poprzez zgromadzenie solidnego materiału dowodowego rozliczyć karnie i wyeliminować z życia publicznego.

W ostatnich dniach, w samym Krakowie doszło do zatrzymania kolejnych 2 pedofilów.

10 grudnia wieczorem, dyżurny krakowskiej Policji otrzymał informację, że na jednej z ulic krakowskiego Podgórza ma pojawić się 32-letni mężczyzna, który umówił się w Internecie na randkę z 13-latką. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci.

33-letni pedofil został namierzony w sieci przez 2 mężczyzn. Podejrzewając, z kim mają do czynienia, rozpoczęli elektroniczną korespondencję. Nie występowali w niej jednak jako dorośli mężczyźni tylko jako... 13-latka. Człowiek ten bardzo szybko połknął haczyk i zaczął romansować przez Internet. „13-latka ” otrzymywała od niego jego nagie zdjęcia oraz propozycje spotkania w celu konsumpcji ich znajomości.

33-latek w dalszym ciągu nie spodziewając się podstępu pojawił się na umówionej randce na jednej z ulic starego Podgórza około godz. 20-tej. Tutaj został zatrzymany przez powiadomionych już wcześniej policjantów.

Jest to 33-letni mieszkaniec Krakowa Nowej Huty. Do badań pod kątem ujawnienia treści pedofilskich policjanci zabezpieczyli jego telefon, a także sprzęt komputerowy, które zostaną przesłane do laboratorium kryminalistycznego. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty składania propozycji obcowania płciowego małoletnim (art.200 a KK).

Z kolei policjanci wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali w piątek 39-letniego mieszkańca Krakowa, który poprzez Internet umawiał się z 13-letnią dziewczynką i składał jej propozycję poddania się innej czynności seksualnej. Pedofil miał spotkać się z nastolatką przed szkołą do której uczęszczała – czekał tam, kiedy skończy lekcje. Nie spodziewał się, że zamiast dziewczynki na spotkanie przyjdą policjanci – mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu .

Przedstawiono mu zarzuty karne związane z uwodzeniem małoletniego poniżej 15 roku życia poprzez Internet, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze – oddano go pod policyjny dozór i przyjęto od niego poręczenie majątkowe.