Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-08-26 19:18:26 przez eb

Koncert z piosenkami Andrzeja Zauchy

„Bądź moim natchnieniem”, „Byłaś serca biciem”, „C'est la vie” to jedne z najpopularniejszych piosenek Andrzeja Zauchy. W tym roku mija trzydzieści lat od tragicznej śmierci artysty. Z tej okazji miasto Kraków organizuje plenerowy koncert „Bądź moim natchnieniem – A tribute to Zaucha”. W niedzielę na placu Wielkiej Armii Napoleona utwory Andrzeja Zauchy zaśpiewają Grażyna Łobaszewska, Beata Rybotycka i Kuba Badach.

Andrzej Zaucha był jednym z najpopularniejszych polskich piosenkarzy przełomu lat 80. i 90. Był także aktorem i artystą kabaretowym, grał na perkusji i saksofonie. W swojej twórczości sięgał po różne rodzaje muzyki, między innymi rock, pop i jazz. Mimo braku kierunkowego wykształcenia, uważany był za świetnego, wszechstronnego muzyka i artystę.

Związany był z Krakowem: tu się urodził i tworzył, należał do krakowskiego środowiska artystycznego, w którym miał grono przyjaciół. Zorganizowany przez miasto koncert, zatytułowany „Bądź moim natchnieniem – A tribute to Zaucha”, to hołd dla artysty, przypomnienie jego twórczości i przybliżenie jej młodszemu pokoleniu.

Największe przeboje Zauchy wykonają Grażyna Łobaszewska, Beata Rybotycka oraz Kuba Badach. Koncert będzie muzyczną podróżą przez twórczość Andrzeja Zauchy, a także okazją do wspominania artysty i jego twórczej drogi związanej z Krakowem.

Koncert poprowadzi aktor Narodowego Starego Teatru – Radek Krzyżowski.

Wydarzenie odbędzie się na placu Wielkiej Armii Napoleona (scena przy ul. Powiśle) w niedzielę, 29 sierpnia, o godz. 19.00. Udział w koncercie jest bezpłatny, ale ze względu na obowiązujące wytyczne sanitarne, liczba miejsc jest ograniczona.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
Organizatorzy przewidzieli kilkaset miejsc siedzących, które będą nieodpłatnie udostępnione publiczności od godz. 17.00. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem wymogów sanitarnych, obowiązujących przy organizacji imprez w czasie pandemii.