Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-09-22 22:24:49 przez Czas2012

Koniec remontu Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej

Kończy się tak uciążliwy nie tylko dla mieszkańców Krakowa remont ciągu aż trzech ulic. Droga i torowisko prowadzące do Bronowic zostały już odebrane przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jednak prace jeszcze się nie zakończyły – informuje Urząd Miasta Krakowa. Arterie odzyskały dawną świetność.

Na miejscu pracować jeszcze będą przez jakiś czas ekipy przygotowujące małą architekturę, montowane są barierki odgradzające jezdnię od chodników, trwa regulacja włazów w ciągach pieszych, montowane jest nowe oznakowanie, ale także ławki, kosze na śmieci. Nasadzana jest zieleń i siana jest trawa.

Wykonawca na zakończenie prowadzonych od 12 miesięcy prac oraz na zgłoszenie inwestycji do odbioru miał czas do niedzieli, 22 września. Po zgłoszeniu gotowości inspektorzy ZDMK przystąpią do odbioru. Będzie to moment, w którym inwestor, czyli Zarząd Dróg Miasta Krakowa i wykonawca spółka ZUE – potwierdzą wykonanie zobowiązania określonego w umowie, otworzą tym samym prawo do żądania wynagrodzenia ze strony wykonawcy oraz wyznaczą początek biegu terminów rękojmi za ewentualne wady.
Następnym krokiem jest zwrócenie się do wykonawcy z prośbą o usunięcie braków i żądać poprawek.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa