Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-06-04 20:09:57 przez system

Kraków: Dni Samarytańskie u Bonifratrów

Bezpłatne konsultacje i badania lekarskie, piknik rodzinny z atrakcjami oraz koncert Stanisława Soyki to najważniejsze punkty programu tegorocznych Dni Samarytańskich, które odbędą się w dniach 15-16 czerwca. Organizatorem wydarzenia jest Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie.

W sobotę, 15 czerwca drzwi szpitala zostaną szeroko otwarte dla krakowian i Małopolan, którzy będą chcieli skorzystać z wiedzy lekarzy z zakresu chirurgii: ogólnej, onkologicznej i naczyniowej, a także ortopedii i traumatologii. Dodatkowo przewidziano możliwość wykonania badań diagnostycznych. Badania i konsultacje będą się odbywać na terenie szpitala i namiocie nad Wisłą – w okolicach placu zabaw przy ul. Wietora. W godz. od 9.00 do 13.00 skorzystają z nich ci pacjenci, którzy wcześniej się zarejestrowali. Elektroniczne zgłoszenia są już przyjmowane pod adresem dziensamarytanski@bonifratrzy.krakow.pl – trzeba podać imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania z kodem pocztowym, a także rodzaj porady, z której chcielibyśmy skorzystać.

O godz. 14.30 w ogrodach bonifraterskich rozpocznie się piknik rodzinny. W programie występ Przemysława Prucnala – skrzypce elektryczne, pokaz Rock'n'Rolla Akrobatycznego i cyrkowe sztuczki, a także pokazy edukacyjne i ratownictwa medycznego, gry i zabawy dla dzieci i smaczny poczęstunek.

16 czerwca o godz. 18.30 obędzie się uroczysta msza św. w Kościele Bonifratrów w Krakowie-Sanktuarium Św. Jana Bożego Patrona Chorych przy ul. Krakowskiej 48.

O godz. 20.00 wystąpi gwiazda wieczoru - Stanisław Soyka, któremu towarzyszyć będą: Przemek Greger na gitarze akustycznej, syn Kuba na perkusji, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych oraz Antoni Gralak na trąbce. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z wydanego niedawno albumu „Muzyka i słowa Stanisław Soyka”, pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać… Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Koncert odbędzie się w Kościele Bonifratrów pw. Trójcy Przenajświętszej w Krakowie – Sanktuarium Św. Jana Bożego – Patrona Chorych. Wstęp wolny.