Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-07-17 21:44:44 przez system

Kraków: jedno z "Najlepszych miast na świecie"

Kraków zajął ósme miejsce na liście "Najlepszych miast na świecie na 2016 rok" sporządzonej na podstawie głosów czytelników prestiżowego magazynu podróżniczego "Travel + Leisure".

Każdego roku World’s Best Award zachęca czytelników www.travelandleisure.com, aby podzielili się opiniami na temat najlepszych miast, wysp, statków wycieczkowych, uzdrowisk, linii lotniczych itp. W tym roku Kraków trafił na 8. miejsce w rankingu.

Respondenci oceniali miasta biorąc pod uwagę zabytki, kulturę, kuchnię, stosunek mieszkańców oraz zakupy. Dla wielu z nich Kraków stał się miejscem, do którego chętnie wracają. Ich zdaniem, Kraków stara się o to, by mieszkańcy i turyści czuli się w nim jak najlepiej. Kraków rywalizował z Rzymem, Florencją, Barceloną, San Sebastian, Budapesztem, Sieną, Sewillą. Kraków pokonał Porto, Lizbonę, Pragę, Wenecję, Edynburg, Istambuł i Madryt.

"Travel + Leisure" to amerykański miesięcznik założony w 1937 roku. Jest jednym z najsłynniejszych magazynów na świecie poświęconych podróżom, turystyce i wypoczynkowi.

Info: UMWM