Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-07-26 17:11:56 przez system

Kraków: Mercy Centre w Tauron Arenie

Katechezy, konferencje, wystąpienia znanych katolickich mówców, dyskusje o wierze i religii, koncerty, wystawy, adoracje - na czas Światowych Dni Młodzieży TAURON Arena Kraków zmieniła się w Międzynarodowe Centrum Anglojęzyczne „Mercy Centre”, którego gospodarzem są Rycerze Kolumba.

„Mercy Centre” jest otwarte dla wszystkich pielgrzymów ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy posługują się językiem angielskim. Odbędą się tutaj m.in. narodowe spotkania Australijczyków i Kanadyjczyków oraz Amerykanów. Pierwsze wydarzenia w Mercy Centre zaplanowano na wtorek, 26 lipca. O godz. 12:00 rozpocznie się panel dyskusyjny o Krakowie pt. „Miasto Świętych” z udziałem Georga Weigela, biografa Jana Pawła II i komentatora NBC News. Obecni będą również ks. Thomas Rosica, dyrektor Telewizji Salt+Light i asystent w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej oraz matka Agnes Mary Donovan, przełożona Sisters of Life. Od środy 27 lipca do piątku 29 lipca zgromadzeni w TAURON Arenie Kraków będą mogli wysłuchać m.in. osobistych świadectw o pięknie i świętości miłości małżeńskiej oraz wziąć udział w spotkaniach w ramach School of Mercy prowadzonych przez znanych katolickich mówców.

Jutro, 27 lipca odbędzie się debata o wolności religijnej, w której udział wezmą: abp William E. Lori z Baltimore, który służył w charakterze Przewodniczącego w Komitecie ds. Wolności Religijnej przy Episkopacie USA, George Weigel oraz wiceprzewodnicząca humanitarnej organizacji pozarządowej Roads of Success, Jacqueline Isaac, która podzieli się historiami z ogarniętego wojną Iraku. Isaac, Amerykanka egipskiego pochodzenia, spędziła ponad dekadę walcząc o prawa kobiet i mniejszości na Bliskim Wschodzie a ostatnio przemawiała w brytyjskim parlamencie oraz w Kongresie USA. Panel dyskusyjny na temat stanu wolności religijnej na świecie rozpocznie się o godz. 15:45.

Zwieńczeniem wydarzeń zaplanowanych na środę będzie Night of Mercy. Podczas specjalnego koncertu na scenie w TAURON Arenie Kraków wystąpią: ośmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy Matt Maher oraz nominowana do przyznawanej przez Gospel Music Association nagrody Dove Audrey Assad. W wydarzeniu wezmą także udział Robert Barron, biskup pomocniczy Los Angeles i założyciel organizacji Word on Fire oraz Joel Stepanek z Life Teen. Festiwal zakończy musical „Credo: I believe in Mercy” w wykonaniu wspólnoty Cenacolo. Musical zostanie wystawiony na scenie Festiwalu Młodych znajdującej się w Parku Lotników Polskich.

„Mercy Centre” to nie tylko konferencje i debaty – w TAURON Arenie Kraków pielgrzymi mają także możliwość spowiedzi oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w specjalnie przygotowanej kaplicy. Pomodlić mogą się także przy relikwiach polskich świętych: Jana Pawła II, św. Alberta Chmielowskiego, św. Faustyny Kowalskiej, św. Maksymiliana Marii Kolbego oraz błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Przygotowano również wystawy poświęcone powołaniu do życia kapłańskiego, Bożemu Miłosierdziu, Janowi Pawłowi II, Solidarności oraz doświadczeniu Auschwitz. „Mercy Centre” to jedno z miejsc, które w czasie swojego pobytu w Krakowie odwiedzi papież Franciszek – w niedzielę 31 lipca spotka się tutaj z wolontariuszami ŚDM.

Organizatorami „Mercy Centre” są Rycerze Kolumba, a partnerami: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. Faustyna Kowalska, Narodowe Sanktuarium św. Jana Pawła II w Waszyngtonie, a także zgromadzenie Sisters of Life – wspólnota kobiet założona w Nowym Jorku, pracująca nad ochroną i wzmocnieniem szacunku dla świętości ludzkiego życia.