Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-05-06 11:42:18 przez system

Kraków: Piknik Sąsiedzki na Grzegórzkach

14 maja o godzine 10.00 na terenie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego przy Al. Powstania Warszawskiego rozpocznie się Piknik Sąsiedzki dla mieszkańców Krakowa połączony z prezentacją koncepcji projektowej Superścieżki.

W programie m.in. gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, występy muzyczne, grill majówkowy i wiele innych atrakcji. Uczestnikom pikniku zaprezentuje się utalentowana młodzież z Młodzieżowych Domów Kultury. Przewidziano pokazy tańca, capoeiry, działania artystyczne oraz pokazy parkouru z krótkimi warsztatami. Dodatkowo dr. Albin będzie nieodpłatnie przeglądać rowery uczestników.

Uwaga: poszukujemy osób, które chciałby opowiedzieć nam o swoich wspomnieniach z obszaru, gdzie powstaje obecnie Superścieżka. Mile widziane będą stare fotografie, ale przede wszystkim osobiste opowieści, które będzie można zarejestrować w specjalnej video-budce. Zebrane materiały posłużą nam do stworzenia interaktywnych kapsuł z opowieściami, które umieścimy na stałe w przestrzeni Superścieżki.

Impreza ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Krakowa!

Szczegółowy program spotkania:

część I - dziedziniec KSOS

10.00 – 10.20 — przybycie mieszkańców, przywitanie gości

część II – sala konferencyjna w KSOS

10.20 – 11.20 — prezentacja projektu Superścieżki
11.20 – 11.50 — pytania od mieszkańców

część II – dziedziniec KSOS

11.50 – 12.00 — wprowadzenie do pikniku, prezentacja koncepcji kapsuł z opowieściami
12.00 – 12.20 — zespół wokalno-instrumentalny z MDK,
12.20 – 12.30 — wystawa komiksów – rozmowa z autorem,
12.30 – 12.50 — capoeira (grupa z MDK Grunwaldzka – rozmowa i pokaz),
12.50 – 13.10 — Dr. Albin – serwis rowerowy (prezentacja),
13.10 – 13.25 — taniec nowoczesny – dzieci z MDK + krótka zabawa z dziećmi
13.25 – 13.35 — kapsuły z opowieściami – video-budka
13.35 – 14.00 — duet muzyczny z Krakowskiej Szkoły Jazzu (standardy jazzowe)
14.15 – 14.30 — Parkour – grupa z Grzegórzek (krótka rozmowa i pokaz z przeszkodami)
14.30 – 15.00 — podsumowanie pikniku, podziękowania, prezentacje osiągnięć grup

Równolegle, przez cały czas trwania pikniku:
GRY I ZABAWY DLA DZIECI

Wyścig Pokoju – zabawa z dzieciństwa rodziców. Pstrykanie kapslami po namalowanym kredą torze. Dzieci wspólnie wytyczają tor oraz przygotowują swoich zawodników (kapsel – plastelina – flaga)
Zabawa w zawody samolotowe. Dzieci według wzorów układają papierowe samoloty techniką origami, ozdabiają je. Wspólnie ustalamy zasady i przeprowadzamy zawody, kto dalej poleci.
Kolejka na Kasprowy. Wykorzystując taśmę klejącą, klej, tektury, papiery, sznurki, rurki do picia, rolki po ręcznikach papierowych, zbudujemy miniaturę kolejki linowej, która będzie kursować pomiędzy drzewami rozwożąc towary i pasażerów. Prowadzenie: Warsztat Kreatywny ATOTO

Darmowy serwis rowerowy w podstawowym zakresie: czyszczenie i smarowanie rowerów, porady na temat dbania o rower. Prowadzenie: Serwis rowerowy Dr. Albin

Szachy dla dzieci i dorosłych – symultana. Prowadzenie: Jan Kusina (KSOS)

DZIAŁANIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I DOROSŁYCH

Wolność wypowiedzi za pomocą kredy na asfalcie: najmłodsi mogą skorzystać z formy obrazkowej, starsi – zapisać to, co czują i co chcieliby przekazać innym. Komentarze, cytaty i podpisy uczestników, umieszczone w wyznaczonym miejscu, stworzą wielokolorową przestrzeń o ciekawym kształcie.

Video-budka. Nasza budka jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczyć nacisnąć „nagraj”, aby zarejestrować swoją opowieść, anegdotkę lub choćby ulotne wspomnienie. Celem projektu jest zbudowanie wielogłosowej, audio-wizualnej narracji na temat historii, obecnej tożsamości i przyszłości terenu, na którym powstaje Superścieżka. Zebrane materiały posłużą nam do stworzenia interaktywnych kapsuł z opowieściami, które umieścimy na stałe w przestrzeni Superścieżki. Prowadzenie: Artur Wabik, Arteteka WBP w Krakowie

Wystawa komiksów i prac plastycznych. Pięć sztalug z komiksami i pracami plastycznymi autorstwa artystów z MDK przy ul. Grunwaldzkiej

Foodtrucki. Cafe Smart zaserwuje kawę i lemoniadę. Ponadto kiełbaski i grill.