Kategoria: Region
Opublikowano: 2021-08-09 10:00:23 przez Czas2012

Kraków po powodziach

Ponad 800 razy interweniowała straż pożarna po ulewnie w Krakowie. Najtrudniejsza sytuacja jest na Starym Bieżanowie. Woda przelała się przez koronę wałów przeciwpowodziowych Serafy i zalała kilka ulic. Ewakuowano 5 osób, a domy i podwórka zabezpieczono workami z piaskiem – informuje krakowski Urząd Miasta.

Intensywne opady sparaliżowały także w czwartkowy wieczór ruch w całym mieście. Zalane zostały tunele i przejazdy pod wiaduktami i mostami. Nieprzejezdne były fragmenty Wrocławskiej, Prądnickiej, Półłanki, Lublańskiej, Bieżanowskiej i al. 29 Listopada.

Według informacji Państwowej Straży Pożarnej od godzin wieczornych w czwartek, 5 sierpnia, aż do godz. 6.00, w piątek, 6 sierpnia, strażacy przyjęli 1104 zgłoszenia i podjęli ok. 800 interwencji na terenie Krakowa.
Interwencje dotyczyły głównie zalanych piwnic w budynkach, a także podtopień budynków spowodowanych przez niedrożne studzienki kanalizacyjne. Ewakuowano pięć osób z budynku przy ul. Udzieli.
Z miejskiego magazynu przeciwpowodziowego wydano sześć wywrotek, 3000 pustych worków i 1000 worków z piaskiem dla mieszkańców Krakowa.

Cały tekst, komentarze i zdjęcia TUTAJ