Kategoria: Region
Opublikowano: 2020-06-10 15:47:59 przez Czas2012

Kraków rusza z dużą kampanią promocyjną

Kraków rusza z dużą, ogólnopolską kampanią „Kraków nieodkryty”, obejmującą działania promocyjne i brandingowe w różnych polskich miastach, mediach oraz internecie. Kampanii towarzyszy program „zwiedzaj Kraków”, w którym miasto we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, zachęca do korzystania z bogatej oferty krakowskich firm.

Planując te działania promocyjne, które mają na celu wsparcie gospodarki i kondycji lokalnych firm, Urząd Miasta koncentruje się na preferencjach Polaków. W badaniach przeprowadzonych na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Większość respondentów stwierdziła, że jeśli zdecyduje się na wyjazd poza swoje miejsce zamieszkania, to jako cel podróży wybierze tereny o charakterze wypoczynkowym. Wiodące miejsce zajęły rejony nadmorskie, pojezierza oraz góry. Dlatego Kraków wzmacnia obecność na rynku krajowym – rusza z kampanią „Kraków nieodkryty” i wprowadza program „zwiedzaj Kraków”, motywujący turystów do przyjazdu do miasta i jednocześnie zachęcający mieszkańców do korzystania z bogatej oferty Krakowa.

Program „zwiedzaj Kraków”, umożliwiający korzystanie z 20-procentowych zniżek oferowanych przez partnerów programu, będzie realizowany od 1 lipca do 31 października. Pierwszy etap naboru przedsiębiorców do programu będzie trwał do 26 czerwca, ale zgłoszenia będą przyjmowane niemal do końca trwania akcji.

Program jest elementem dużej ogólnopolskiej kampanii promocyjnej pod hasłem „Kraków nieodkryty”. W ramach kampanii w największych miastach w Polsce pojawią się wielkoformatowe reklamy zapraszające do Krakowa. Miasto będzie obecne w programach telewizyjnych, kanałach podróżniczych i naukowych, radiowych oraz w prasie. Działania reklamowe będą również realizowane za pomocą nowoczesnych narzędzi marketingowych w internecie. Będziemy widoczni na smartfonach i w mediach społecznościowych. Ogólnopolskie rozgłośnie radiowe będą zachęcać do udziału w konkursach, w których nagrodami będą vouchery na bezpłatne zakwaterowanie w krakowskich hotelach o wysokim standardzie wraz z wyżywieniem i bezpłatnym dostępem do atrakcji turystycznych.

Kraków, jak wiele innych miast, stawia czoła skutkom bezprecedensowej sytuacji kryzysowej wywołanej przez pandemię. Zależy nam na możliwie szybkiej poprawie kondycji przedsiębiorstw działających w szeroko pojętym sektorze turystyki. Dlatego zapraszam krakowskich przedsiębiorców do współpracy i włączenia się do programu „zwiedzaj Kraków”. Naszym celem jest pobudzenie lokalnej gospodarki poprzez zachęcenie mieszkańców i turystów do korzystania z bogatej oferty krakowskich firm. Program zakłada wspólną partycypację instytucji publicznych i przedsiębiorców w oferowaniu pakietu usług rabatowych mieszkańcom Krakowa posiadającym Kartę Krakowską, Krakowską Kartę Rodziny N, Krakowską Kartę Rodzinną 3+ oraz turystom w ramach karty „zwiedzaj Kraków”. Zachęcam lokalnych przedsiębiorców do aktywnego udziału w programie i przygotowania zniżek – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

Koordynatorem programu „zwiedzaj Kraków” jest Wydział ds. Turystyki Urzędu Miasta Krakowa przy współpracy Wydziału Komunikacji Społecznej UMK, Krakowskiego Biura Festiwalowego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Krakowskiej Izby Turystyki, Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Małopolskiej Izby Hotelarstwa Gremium oraz Izby Gospodarczej RH plus.

Info: UM Kraków