Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-08-16 21:40:49 przez system

Kraków stolicą miłosierdzia i dobroczynności

Od 14 do 17 września 2017 r. Kraków zamieni się w światową stolicę miłosierdzia i dobroczynności. Wszystko za sprawą Targów Dobroczynności Veritatis Splendor, podczas których najważniejsze organizacje pozarządowe z całego świata będą mogły zaprezentować swoją działalność, podzielić się doświadczeniami, pokazać sens i sposoby niesienia różnorakiej pomocy potrzebującym. Targi odbędą się po raz pierwszy, a ich inicjatorami są władze województwa oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Do Krakowa zostało zaproszonych około 40 organizacji dobroczynnych z całego świata. Mieszkańcy i turyści będą mogli spotkać ich przedstawicieli w centrum miasta – na krakowskich Plantach, gdzie staną namioty festiwalowe. Targi są kontynuacją międzynarodowej Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, którą radni województwa ustanowili i przyznali po raz pierwszy w ubiegłym roku. Podczas targów zostanie ogłoszona jej II edycja.

Pierwszą laureatką Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor jest siostra Rosemary Nyirumbe, pochodząca z Ugandy, gdzie od lat służy mieszkańcom. Siostra Rosemary będzie jednym z wielu gości zaproszonych na targi.

Organizację Targów Dobroczynności mocno wspierają Ci, dla których pomoc bliźniemu jest największą wartością i którzy swoją działalnością pokazują, że czynienie dobra może być sposobem na życie, m.in.: Janina Ochojska, Anna Dymna, Jurek Owsiak, ks. Jacek Stryczek czy Jasiek Mela.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń w ramach targów są zamieszczane na stronie internetowej Nagrody Veritatis Splendor oraz na facebooku Instytutu Dialogu Międzykulturowego. Program Targów Dobroczynności Veritatis Splendor jest dostępny tutaj.