Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-10-16 15:18:49 przez system

Kraków stolicą studenckiej piosenki

Blisko 50 młodych artystów indywidualnych oraz zespołów bierze udział w tegorocznym konkursie 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Od zawsze związany i kojarzony z naszym miastem, teraz w nazwie ma oficjalny człon – Krakowski Festiwal Piosenki. W uroczystym koncercie finałowym, który odbędzie się 17 października o godz. 18.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki weźmie udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig.

Na zakończenie festiwalu, po koncercie finałowym, odbędzie się premiera spektaklu "TyJaMy – czyli Niewykorzystane Fragmenty Listów" w wykonaniu i w reżyserii Beaty Banasik – laureatki 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, autorki tekstów, kompozycji muzycznych, piosenkarki.

Idea festiwalu zrodziła się w studenckim klubie Pod Jaszczurami, a premierową edycję udało się zorganizować w 1962 roku. Pierwszymi laureatami byli ex quo Marian Kawski i Edward Lubaszenko. Tuż za nimi uplasowała się Ewa Demarczyk. Wielu laureatom wygrana otwierała drzwi do kariery. Tak było w przypadku Maryli Rodowicz, Marka Grechuty czy Renaty Przemyk.

Zwyciężczynią 50.SFP-KFF została Magdalena Kucharska z Bydgoszczy, II nagrodę otrzymały ex aequo: Justyna Panfilewicz z Łodzi i Anastazja Simińska z Kalisza, laureatką III nagrody została natomiast Agnieszka Przekupień z Kościelisk.

Program tegorocznego Festiwalu oraz więcej informacji na stronie www.studenckifestiwal.pl.