Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-10 19:54:13 przez eb

Kraków światową stolicą kolędy

Wspólne kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji ‒ nie tylko polskich, ale również tradycji innych krajów Europy i świata. 14 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury będą rozbrzmiewały kolędy oraz pieśni związane z okresem świąt Bożego Narodzenia, pochodzące z różnych zakątków świata.

To już trzecia edycja tego niezwykłego, świątecznego i światowego spotkania. Tym razem kolędy – w szczególności refreny, będziemy śpiewali wspólnie razem z mieszkańcami Krakowa, którzy przybyli do nas z dalekich stron, a Kraków stał się ich drugim domem.

Będzie to okazja do śpiewania w językach mieszkańców najodleglejszych, egzotycznych zakątków naszego globu, ale też i w językach europejskich sąsiadów.

Wspólne kolędowanie odbędzie się w Nowohuckim Centrum Kultury w piątek, 14 stycznia, o godz. 19.00. Wstęp wolny. Zaproszenia do odebrania w kasie Nowohuckiego Centrum Kultury od 12 stycznia.

Przypominamy, że w NCK obowiązują procedury bezpieczeństwa. Okazując – przed wejściem na wydarzenie – aktualny certyfikat COVID lub wypełniając oświadczenie widza NCK sprawiasz, że kultura jest dostępna dla większej liczby osób. Dodatkowe informacje na stronie internetowej nck.krakow.pl.

Projekt jest finansowany ze środków Miasta Krakowa.