Kategoria: Region
Opublikowano: 2018-10-02 20:32:07 przez system

Kraków: Weźże dziadka na targi!

Pod hasłem „Weźże dziadka na targi” kryje się zaproszenie na Targi Seniora, które rozpoczną się już w najbliższy piątek w Kraków EXPO, ul. Galicyjska 9. W tym roku zachęcamy do odwiedzenia targów nie tylko osoby starsze, ale również młode, które mogą wziąć udział w wydarzeniu razem ze swoimi najbliższymi.

Program:

GOŚCIE SPECJALNI
- Ksiądz Adam Boniecki, wieloletni redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.
- Katarzyna Gärtner, kompozytorka i pianistka, która tworzyła utwory m.in. dla Maryli Rodowicz, Urszuli Sipińskiej czy Haliny Frąckowiak.
- Elżbieta i Andrzej Lisowscy podróżnicy znani z wielu programów telewizyjnych i radiowych. Spotkanie poprowadzi dziennikarka i podróżniczka Elżbieta Tomczyk-Miczka.
- Halina Kunicka, na której koncert serdecznie zapraszamy. Do największych przebojów Artystki należą „Orkiestry dęte”, „Niech no tylko zakwitną jabłonie”, „Lato, lato czeka” czy „To były piękne dni”.

WYSTAWCY Wśród ponad 100 wystawców dominować będą ekspozycje uzdrowisk i sanatoriów, biur podróży, ośrodków wypoczynkowych oraz domów kultury, muzeów i teatrów.

BEZPŁATNE BADANIA Na Targach Seniora będzie można skorzystać z bezpłatnych badań: słuchu, wzroku, USG, badań kardiologicznych i schorzeń ruchu.

SPECJALNA STREFA PODRÓŻNIKA To nowość naszych targów. W specjalnie zaaranżowanej części hali staną leżaki, namioty i parasole. W specjalnej strefie można będzie spotkać się z autorami książek podróżniczych, porozmawiać z nimi, zdobyć autografy.

WARSZTATY I PRELEKCJE - Prelekcja sportowa „CrossFit. Codzienny trening także dla seniorów” (sobota, 6 października godz. 13.30-14.00).
- Warsztat. „Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku dojrzałym” - socjolożka dr Monika Mularska-Kucharek (sobota, 6 października godz. 14.30-15.30).
- Znana blogerka modowa Krystyna Bałakier opowie o tym, jak stylowo wyglądać w wieku 50+ (sobota, 13.00-13.30).

DEBATA Odbędzie się też debata samorządowa poświęcona tematyce senioralnej pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

DOJAZD
Dojazd bezpłatnymi oznakowanymi autobusami MKP. Autobusy będą odjeżdżać co 15 min. Trasa: Nowohucka, Aleja Pokoju, Centralna, Sołtysowska, Galicyjska.