Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-11-17 21:27:33 przez system

Kraków: wi-fi na przystankach komunikacji miejskiej

Już na 36 przystankach z wymienionymi wiatami oraz kilku dotychczasowych zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny internet. Montaż i dostawę prądu finansuje firma reklamy zewnętrznej AMS.

Wi-fi dla pasażerów pojawiło się w Krakowie pilotażowo pół roku temu na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Pomysł spodobał się mieszkańcom, dlatego AMS w porozumieniu z ZIKiT i MPK przystosował kolejne wiaty do korzystania z bezprzewodowego internetu.

Warto zaznaczyć, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie. Dla miasta jest ona bezkosztowa, ponieważ wykonuje ją firma w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach.

Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w ciągu pierwszych czterech latach – po ok. 50 lokalizacji rocznie do 2018 roku oraz w nowych lokalizacjach, w których do wskazanego roku powstanie 100 wiat. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje do ich ponownego wykorzystania.