Kategoria: Region
Opublikowano: 2019-03-25 19:26:44 przez system

Kraków: wiosenna edycja akcji HELPERS’ GENERATION

Młodość, energia i chęć niesienia bezinteresownej pomocy to ich cechy charakterystyczne. Studenci – bo o nich tu mowa – należący do ogólnopolskiej społeczności HELPERS’ GENERATION działają z myślą o innych – chorych na nowotwory krwi, którzy aby wyzdrowieć, potrzebują „bliźniaka genetycznego”.

Dzięki dotychczasowym działaniom studentów z całej Polski, na przestrzeni 5 lat odbyło się 1036 akcji rejestracji, podczas których zarejestrowało się 115 041 Dawców potencjalnych, a aż 633 z nich oddało szpik, dając potrzebującemu przeszczepienia Pacjentowi – szansę na życie. W wiosennej odsłonie projektu udział weźmie aż 46 uczelni z całej Polski, w tym 4 krakowskie.

HELPERS' GENERATION w liczbach:
Mimo blisko 1,5 mln potencjalnych Dawców szpiku, zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, nadal co 5. Pacjent nie znajduje swojego Dawcy. Studencka akcja HELPERS’ GENERATION to nie tylko szansa na to, aby do rejestru potencjalnych Dawców dołączyła osoba, która być może uratuje komuś życie, ale jednocześnie doskonały moment na to, żeby szerzyć ideę dawstwa, obalać mity i pokazywać, że niemal każdy z nas nosi w sobie bezcenny - i niemożliwy do wyprodukowania w warunkach laboratoryjnych - lek.

Zimowa edycja akcji w liczbach:
W zimowej edycji projektu udział wzięło 40 uczelni z całej Polski, a akcjom rejestracyjnym przewodziło 70 studenckich Liderów ze społeczności HELPERS’ GENERATION. Efektem wspólnych działań było zarejestrowanie do bazy Fundacji DKMS 5 662 Dawców potencjalnych. Każda z tych osób zwiększyła szansę na powrót do zdrowia – nieznajomego Biorcy.