Kategoria: Region
Opublikowano: 2015-03-13 15:25:24 przez system

Kraków znów będzie stolicą mody

Pokazy, warsztaty, międzynarodowa wystawa obuwia, konkurs dla fotografów mody i spotkania z projektantami to tylko niektóre atrakcje Cracow Fashion Week (21-29 marca), czyli największego wydarzenia modowego w Małopolsce. Krakowski Tydzień Mody otworzy wielka gala Cracow Fashion Awards, która odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Cracow Fashion Week to wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, podczas którego prezentowanych jest około 50 kolekcji z Polski i zagranicy. W Krakowskim Tygodniu Mody uczestniczy ponad 15 000 osób, a jego zasięg medialny to blisko 25 000 000 osób.

Na wydarzenie składają się liczne imprezy kulturalne (w tym wernisaże, wystawy, pokazy, prezentacje, wykłady, seminaria, warsztaty i wiele innych) oraz konkursy modowe, fotograficzne, projektowe. Pierwsza edycja Cracow Fashion Week odbyła się w 2010 roku. Głównym organizatorem imprezy jest istniejąca od 20 lat Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie.

Celami Cracow Fashion Week są przede wszystkim: ukazanie mody w kontekście kultury i sztuki, promocja młodych projektantów i fotografów mody, promocja Krakowa jako miasta związanego z modą i sztuką, stworzenie platformy do nawiązania kontaktów i współpracy ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Najważniejszym wydarzeniem Cracow Fashion Week jest gala Cracow Fashion Awards, czyli uroczysty pokaz laureatów konkursu dla młodych projektantów mody. Podczas gali odbędą się także gościnne pokazy kolekcji innych projektantów, m.in. Anety Zielińskiej, Anny Pirowskiej (DRESSAP), Marii Mrowcy (Mrovca Fashion Design), Anny Ziemniak, Igi Szuchiewicz (Malgrau), Joanny Błażejowskiej-Pecorari (ASKA, Francja), Rike Henties (Niemcy), Christiny Tiran (Anglia), Victorii Rovley (Anglia), Ugne Martinaityte (Litwa), Elviry Gasanovy (Ukraina), Ruslany Verlos (Ukraina). Gala odbędzie się 22 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Bilety na galę można zakupić w punktach InfoKraków przy ul. św. Jana 2 oraz w Pawilonie Wyspiańskiego na Pl. Wszystkich Świętych 2.

Szczegółowy harmonogram Cracow Fashion Week znajduje się na stronie: www.cracowfashionweek.com.