Kategoria: Region
Opublikowano: 2022-01-25 21:37:17 przez eb

Krakowianie obdarowali dzieci uchodźców

Ponad 4,5 tony darów o wartości około pół miliona złotych zebrano w ramach zbiórki, którą prowadził Urząd Miasta Krakowa dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej.

Zbiórka trwała 10 dni i prowadzono ją wśród pracowników we wszystkich lokalizacjach urzędu na terenie miasta. Do czterech wyznaczonych miejsc dary mogli przynosić także mieszkańcy.

– Ilość przekazanych rzeczy i skala tego wsparcia przerosła nasze oczekiwania, dlatego część darów zostanie zawieziona także do innych ośrodków w Horbowie, Bezwoli i Przemyślu. Najwięcej zebraliśmy artykułów spożywczych dla dzieci. Były to w szczególności: kaszki, musy owocowe, napoje w kartonikach i słodycze – wylicza Magdalena Kobylańska, koordynatorka akcji ze strony urzędu.

Wśród darczyńców były również przedszkola, szkoły, studenci, przedsiębiorcy, a także pracownicy krakowskich firm. Zbiórka była możliwa dzięki współpracy z inicjatywą Domy bez granic, która zorganizowała transport.

Być może, dzieki darom dzieci, które znalazły się w miejscach takich jak Ośrodek dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej, odzyskają chociaż namiastkę poczucia normalności i bezpieczeństwa.