Kategoria: Region
Opublikowano: 2017-01-27 15:13:42 przez system

Krakowska CBŚP odzyskała 16 milionów

16 zatrzymanych i odzyskanie 16 mln złotych - to efekt pracy funkcjonariuszy z krakowskiego CBŚP. Policjanci rozpracowywali grupę oszustów, którzy trudnili się włamaniami na rachunki bankowe typu VIP i skradzione w ten sposób pieniądze przelewali na inne rachunki.

Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy wyłudzili w ten sposób co najmniej kilkanaście milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest szef grupy, a także pracownik jednego z banków, który przekazywał przestępcom dane klientów umożliwiające włamanie na rachunek bankowy.

Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej pieniądze z kont bankowych swoich ofiar. Z pomocą pracownika jednego z banków członkowie grupy uzyskiwali dane klientów VIP. Informacje te pozwalały oszustom na dostęp do rachunków ofiar. Następnie pieniądze przelewali na swoje konta, z których wypłacali gotówkę. Według ustaleń policjantów z CBŚP sprawcy mogli wyłudzić co najmniej kilkanaście milionów złotych.

Sprawa ma charakter wielowątkowy. Do tej pory zatrzymano 16 osób, którym przedstawiono zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz licznych oszustw. Wobec 5 podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie, natomiast w stosunku do pozostałych członków - poręczenia majątkowe na łączną kwotę ponad 800 tys. złotych.

Funkcjonariusze CBŚP odzyskali 16 mln złotych. Zabezpieczyli również ekskluzywne zegarki i samochody wartości 150 tys. zł.

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.