Kategoria: Region
Opublikowano: 2016-10-27 15:17:01 przez system

Krakowska złodziejka napadła księdza

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 50-letnią kobietę, która napadła na księdza, a następnie skradła brewiarz. Złodziejka została zatrzymana tego samego dnia – usłyszała zarzuty rozboju.

Policjanci z I komisariatu Policji w Krakowie zostali powiadomieni o rozboju na terenie kościoła w centrum Krakowa. Ofiarą okazał się ksiądz – został napadnięty i okradziony.

Po porannej mszy duchowny przeprowadzał obchód po pomieszczeniach kościelnych. W jednej z ławek zauważył kobietę – znaną krakowską złodziejkę. Zaniepokojony jej obecnością zaczął ją obserwować, aby sprawdzić czy kobieta nie ma przestępczych zamiarów. 50-latka szybko zorientowała się, że duchowny zachowuje się wobec niej podejrzliwie, co ją bardzo zdenerwowało. Kobieta wstając z ławki udała się w kierunku księdza i wykorzystując chwilę nie uwagi kopnęła go, a następnie przewróciła na ziemię. Po zdarzeniu zabrała brewiarz, który miał przy sobie i wybiegła z kościoła.

Gdy policjanci otrzymali informację o zdarzeniu, rozpoczęli działania poszukiwawcze. Na podstawie podanego rysopisu błyskawicznie ustalili personalia poszukiwanej kobiety. Okazała się nią znana krakowska złodziejka. 50-latka na swoim koncie ma ponad 40 wyroków za przestępczą działalność (kradzieże, rozboje). Została zatrzymana na terenie Krakowa. Podczas zatrzymania mundurowi ustalili, że zaraz po kradzieży kobieta postanowiła porzucić skradziony brewiarz w innym z kościołów w centrum Krakowa. Po sprawdzeniu – funkcjonariusze potwierdzili jej wersje zdarzeń.

Kobieta po raz kolejny usłyszała zrzuty rozboju – decyzją sądu została objęta dozorem policyjnym.