Kategoria: Region
Opublikowano: 2023-01-29 23:30:24 przez Czas2012

Krakowski sąd, Unia, LGBT, Ukrainizacja Polski – instrukcja obsługi

W piątek w Krakowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Poseł Grzegorz Braun przebywając w budynku Sądu Okręgowego wyniósł i wyrzucił do kosza choinkę, która ozdobiona była bobkami udekorowanymi przez tamtejszych sędziów.

Niestety sposób udekorowania bombek nie dawał dobrego świadectwa o pracownikach tamtejszej instytucji. Miejsce które ma uchodzić za apolityczne i bezstronne ozdobione było choinką z lewackimi hasłami promującymi środowiska LGBT, symbolami Unii, promującymi lesbijki czy gejów, symbolami ukrainizacji Polski, popierającymi opozycję czy sprzeciwiającymi się reformie wymiaru sprawiedliwości.

Nie spodobało się to politykowi, który niewiele się zastanawiając wyniósł drzewko poza gmach i wyrzucił do pobliskiego kosza.

Poseł skomentował całą sprawę na Twitterze: „Eksponowanie w gmachu sądu dekoracji, rekwizytów i emblematów nielicujących z powagą wymiaru sprawiedliwości RP domagało się pilnej interwencji”.

I trudno odmówić mu racji. Takie zachowanie pracowników tamtejszego sądu najzwyklej w świecie kompromitowało instytucję sądu.

PW